Strona głównaKonsoleMicrosoft oferuje nowym studiom nielimitowany budżet na exclusive’y na Xboxa

Microsoft oferuje nowym studiom nielimitowany budżet na exclusive’y na Xboxa

Microsoft przegrał tę generację konsol z Sony. Nie pomogło nawet stworzenie najwydajniejszej konsoli w postaci Xbox One X. Zadecydowało coś innego – brak dobrych exclusive’ów. Teraz Microsoft chce to naprawić i oferuje zakupionym niedawno studiom niemal nielimitowany budżet na nowe gry.

Kilkanaście dni temu Microsoft oficjalnie ogłosił zakupienie dwóch studiów deweloperskich – Obsidian, czyli twórców między innymi KOTOR 2, South Park: Kijek Prawdy, Fallout: New Vegas oraz Neverwinter Nights 2, a także InXile, czyli firmę odpowiedzialną za The Bard’s Tale oraz serię Wasteland. Amerykanie w ten sposób poszerzają swoje portfolio marek, które są w stanie dla nich tworzyć ekskluzywne tytuły na konsole Xbox.

Zobacz także: Dwa miliony punktów Gamerscore na Xbox zdobyte

Microsoft podobno zaoferował należącym do niego studiom deweloperskim niemal nielimitowane fundusze na stworzenie nowych gier. Priorytetem są ekskluzywne produkcje, ale już raczej na Xboxa Scarlett, a nie One. Microsoft najwyraźniej w końcu zdał sobie sprawę, że to właśnie gry są najważniejsze w przypadku konsol. A nie da się ukryć – Sony wypada pod tym względem o wiele lepiej. Wystarczy przecież wspomnieć Spider-Mana, God of War czy też Horizon: Zero Dawn. Dlatego Microsoft kupuje twórców gier, aby zdominować kolejną generację.

– Mike Ybarra z Microsoftu poszedł do tych firmy i zapytał ich, jakie gry chcą robić. Zapytali wtedy jaki mają na to budżet, na co Mike powiedział im, że nie tak brzmiało jego pytanie. Uświadomił im, że to jest Microsoft i oni mają budżet i chcą wiedzieć, jakie gry chcieliby zrobić, nawet w najbardziej szalonych marzeniach – zdradził znany YouTuber Boogie2988 w trakcie swojego programu.

A to oznacza, że walka między Xbox Scarlett i PlayStation 5 zapowiada się jeszcze lepiej. Nic tak nie napędza rynku jak dobra rywalizacja, na której zawsze najlepiej wychodzą konsumenci. Oby to się sprawdziło!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię