Strona głównaWiadomościOculus Quest z nowymi obostrzeniami, przy wgrywaniu oprogramowania spoza sklepu

Oculus Quest z nowymi obostrzeniami, przy wgrywaniu oprogramowania spoza sklepu

Marka Oculus oraz gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest, należą aktualnie do koncernu Marka Zuckerberga. Gigant z Kalifornii w nie odległej przyszłości chce utrudnić graczom instalowanie oprogramowania spoza sklepu Oculus.

Żeby w goglach Oculus Quest wgrać oprogramowanie, które nie występuje w sklepie Oculus, musieliśmy użyć trybu deweloperskiego. Większość graczy korzysta z tego trybu, ponieważ jest to jedyny sposób na instalację modów i innych dodatków. Żeby zarejestrować się jak deweloper, do tej pory wypełnialiśmy prosty formularz i było po problemie. Niestety od 8 października proces ten zostanie mocno zmieniony. Do rejestracji trybu deweloperskiego trzeba będzie podać, numer telefonu albo wybrać jedną z dostępnych opcji płatności w sklepie Oculus, co równa się podaniem danych do karty kredytowej.

Facebook nie podał, żadnego wytłumaczenia, dlaczego tak postępuje, ale na całe szczęście osoby, które aktualnie posiadają konto dewelopera do 1 lutego przyszłego roku, nie muszą się przejmować tym, że muszą podawać nowe informację.

Niestety to nie jest jedyna kontrowersja dotycząca gogli Oculus Quest, już wcześniej firma zapowiadała, że aby używać swoich gogli, będzie wymagała zalogowania się do nich przy użyciu swojego konta Facebook. Wielu osobom się to bardzo nie spodobało, bo woleliby zostać anonimowi przy korzystaniu z gogli VR.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię