Strona głównaGryAktualnościOde to a Moon zachwyci wielbicieli starych filmów z VHS

Ode to a Moon zachwyci wielbicieli starych filmów z VHS

Troszeczkę starsi gracze urodzeniu przed rokiem 1990 z pewnością pamiętają, jakość oglądanych filmów na VHS zgrywanych z 10 kopii. Od jakiegoś możemy obserwować, że te charakterystyczne zakłócenia często wplatane są w różne produkcje. Mieliśmy okazję zobaczyć je w filmie Ring czy Poradniku uśmiechu. Teraz motyw ten zagości w mrocznym survival horrorze Ode to a Moon.

Ode to a Moon to nowa gra, nad którą pracuje studio Colorfiction znanego z gry 0°N 0°W. Fabuła gry zabierze nas do miasteczka w Nowej Anglii, gdzie wszyscy oszaleli. Gracz jako reporter tabloidu, udaje się tam nie zdając sobie sprawy, że nie jest to sielankowe miasteczko, w którym miał zrobić reportaż na temat święta plonów. To co może zaskakiwać wizualnie w produkcji to wcześniej wspominane glicze i zakłócenia znane z VHS.

Zresztą zobaczcie sami:

Niezła psychodela, troszeczkę w klimatach Lovecrafta. Według dewelopera produkcja nie opiera się na jump scare’ach czy hektolitrach tryskającej posoki. Zamiast tego jest rozmywanie rzeczywistości do tego stopnia, że gracz nie wie czy to, co widzi jest prawdziwe czy nie.

Colorfiction nie ogłosił jeszcze daty premiery, gdy tylko się o niej dowiemy damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię