Strona głównaWiadomościHardwareOdnaleziono patent NVIDII na rewolucyjny kontroler do gier

Odnaleziono patent NVIDII na rewolucyjny kontroler do gier

Na światło dzienne właśnie wyszedł patent NVIDII na nowy kontroler do gier, który ma łączyć w sobie wygodę korzystania z pada i precyzję myszki.

Nvidia w swoim patencie przewiduje, że za precyzję ruchów, która ma być porównywalna z myszką, będzie odpowiadał, czuły na dotyk trackball. Jak zaznacza NVIDIA w swoim patencie, aktualnie nie ma kontrolera gier, który pozwalałby na granie we wszystkie gry z jednakową łatwością. Dla porównania w szybką bijatykę kiepsko się gra na myszce i klawiaturze, za to w strategię już tak. Nie wspominając o strzelankach pierwszoosobowych, gdzie cały czas toczy się batalia, czy lepszy jest pad, czy jednak klawiatura i mysz.

Według NVIDII ich rewolucyjny kontroler do gier mógłby połączyć, wszystkie pozytywne cechy większości kontrolerów w tym myszki i klawiatury w jednym urządzeniu. Co ciekawe, sam pomysł korzystania z trackballa do grania w FPS’y nie jest nowy, ponieważ byli gracze, którzy grali na trackballach w takie klasyku jak Quake 3. Nawet teraz można spotkać graczy, którzy preferują użycie trackballa, chociaż to rzadko spotykany gatunek gracza.

Sam pomysł wydaje się ciekawy i z całą pewnością przetestowałbym taki kontroler do grania. Niestety nie wiemy, czy ostatecznie NVIDIA zdecyduje się na wprowadzenie tego kontrolera do produkcji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię