Strona głównaWiadomościHardwareUkład graficzny Intel Xe-HPC zaprezentowany na zdjęciu

Układ graficzny Intel Xe-HPC zaprezentowany na zdjęciu

Szef działu układów graficznych w Intelu zaprezentował na zdjęciu, jak wygląda gotowy rdzeń graficzny Xe-HPC.

Układy graficzne Intel bazujące na architekturze HPC, są przez Intela co jakiś czas pokazywane opinii publicznej, jako próbki inżynieryjne i niestety nie były przekuwane na realne produkty. Teraz to ma się zmienić za sprawą najnowszego układu graficznego Intel Xe-HPC GPGPU.

W zeszłym roku Intel potwierdził, że ten układ graficzny będzie produkowany z wykorzystaniem techniki fabrykacji Foveros CO-EMIB, mówiąc prościej, będzie to rdzeń składający się z kilku mniejszych rdzeni, które będą wykonane w kilku różnych architekturach. Bazowy rdzeń będzie wykorzystywał architekturę 10 nm SuperFin, pamięć Rambo Cache 10 nm Enchanced SuperFin, mniejsze rdzenie obliczeniowe mają korzystać z procesów Next-Gen & External. Jak pisze Raja Koduri na swoim Twitterze, w pojedynczym rdzeniu Intel Xe-HPC zastało wykorzystanych 7 zaawansowanych technik krzemowych.

Co prawda zdjęcie nie zostało opisane, ale poza poszczególnymi modułami obliczeniowymi układu graficznego możemy wyróżnić 8 modułów pamięci HBM po cztery na każdy moduł obliczeniowy.

Dodatkowo wiemy, że układy te właśnie zostały zielone światło w Intelu i trafiły na ostatni etap ewaluacji. Więc w przyszłości możemy spodziewać się nowych procesorów, które skorzystają z tej technologii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię