Strona głównaWiadomościOprogramowanieOpera startuje z pierwszą na świecie mobilną przeglądarką dla graczy

Opera startuje z pierwszą na świecie mobilną przeglądarką dla graczy

Nowa mobilna Opera GX dołączy do liczącej ponad 9 milionów użytkowników i szybko rosnącej desktopowej wersji Opery GX

Opera, jeden z największych na świecie twórców przeglądarek i lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań internetowych, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX tworzą razem idealny ekosystem inspirowanych gamingiem przeglądarek.


Użytkownicy przeglądarki Opera GX Mobile będą mogli korzystać ze specjalnego sposobu nawigacji za pomocą umieszczonego na dole ekranu przycisku szybkiego działania (FAB) z wykorzystaniem wibracji i sygnałów haptycznych. Otrzymają takżę – za pomocą funkcji Flow – możliwość synchronizowania danych między przeglądarkami na różnych urządzeniach. Flow to specjalny zaszyfrowany messenger z samym sobą, który pozwoli graczom na przesyłanie poradników, tutoriali oraz buildów postaci pomiędzy urządzeniami. Użytkownicy mobilnej Opery GX uzyskają też dostęp do GX Corner – wyjątkowej przestrzeni zawierającej najnowsze wiadomości ze świata gamingu: kalendarz premier, informacje o promocjach, i newsy. Opera GX Mobile wyróżnia się też wyjątkowym interfejsem inspirowanym stylistyką gamingową i zawiera zestaw czterech różnych motywów kolorystycznych.


Nowa wersja przeglądarki jest odpowiedzią na duże zainteresowanie ze strony użytkowników. „Od dnia, w którym uruchomiliśmy Operę GX, nasi sympatycy nieustannie prosili nas o mobilną wersję. Dziś z przyjemnością udostępniamy pierwszą wersję beta nowej mobilnej przeglądarki gamingowej” – powiedział Maciej Kocemba, Product Director Opera GX

GX Corner, czyli najnowsze wiadomości i oferty ze świata gier

GX Corner to wyjątkowa funkcja Opery GX. W przeglądarce mobilnej znajduje się poniżej paska wyszukiwania i ekranu szybkiego wybierania. To miejsce, które pozwala użytkownikom znaleźć informacje o najnowszych premierach, promocjach i newsy w jednym miejscu w przeglądarce.


Inspirowany gamingiem design i łatwa nawigacja

Minimalistyczny design mobilnych przeglądarek dotychczas dostępnych na smartfonach niekoniecznie odpowiada gustom i potrzebom graczy. Opera GX Mobile rozwiązuje ten problem, prezentując unikalny styl i wygląd inspirowany motywami ze świata gier. Po zainstalowaniu gracze mogą wybrać jeden z czterech dostępnych motywów: GX Classic, Ultra Violet, Purple Haze czy White Wolf.


Unikalna nawigacja i haptyka

Korzystając z przeglądarki Opera GX Mobile, użytkownicy mogą również wybierać między przyciskiem szybkiego działania (FAB) a standardową nawigacją. FAB jest podzielony na dwa rzędy: menu, które umożliwia wyszukiwanie, otwieranie lub zamykanie kart, oraz wiersz kart. FAB jest zawsze w zasięgu kciuka i wykorzystuje wibracje oraz sygnały haptyczne do interakcji z użytkownikiem.

Innowacyjne funkcje

Opera GX Mobile zawiera też funkcję Flow, która pozwala graczom zsynchronizować ją z komputerową wersją przeglądarki, skanując jedynie kod QR wyświetlany na desktopie. Flow to zaszyfrowana przestrzeń przypominająca czat współdzielona między przeglądarkami mobilnymi i komputerowymi, która umożliwia wysyłanie plików, linków, filmów z YouTube, zdjęć i osobistych notatek. Dostęp do nich jest możliwy w dowolnym momencie. Za pomocą Flow można udostępniać pliki o rozmiarze do 10 MB. Gracze uznają to za szczególnie przydatne do udostępniania poradników, tutoriali oraz buildów postaci pomiędzy urządzeniami.
Inne przydatne funkcje Opery GX Mobile obejmują wbudowaną funkcję blokowania reklam, a także blokadę komunikatów o polityce wobec plików cookie, które psują przyjemność z przeglądania. Użytkownicy Opery GX Mobile są również chronieni przed tymi, którzy próbują używać ich urządzeń do wydobywania kryptowalut.


Szybko rosnąca społeczność GX

Zaprezentowana po raz pierwszy w czerwcu 2019 roku, podczas targów E3 w Los Angeles, Opera GX zyskała zaufanie ponad 9 milionów aktywnych graczy (dane z marca 2021), co oznacza wzrost o 190 proc. rok do roku. Pierwsza gamingowa przeglądarka prowadzi też największy serwer w kategorii tech na Discordzie, który liczy obecnie 285 tys. użytkowników.

Od dziś Opera GX Mobile jest dostępna w wersji beta na Androida oraz iOS.

https://operagx.gg/beta-1-ios

https://operagx.gg/beta-1-android

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię