Strona głównaWiadomościOprogramowanieOprogramowanie HWiNFO z kolejną aktualizacją ma mierzyć temperaturę HotSpot dla RTX 3090

Oprogramowanie HWiNFO z kolejną aktualizacją ma mierzyć temperaturę HotSpot dla RTX 3090

HWiNFO, czyli jeden z najpopularniejszych programów do monitorowania temperatury poszczególnych komponentów w naszym komputerze, z kolejną aktualizacją ma otrzymać możliwość monitorowania temperatury Hot Spot dla RTX 3090.

Jak podaje sam Igor Wallossek (Igor’sLAB) najnowszą funkcją HWiNFO będzie podawanie temperatury Hot Spot na układach graficznych GeForce RTX 3090, ale to nie jedyna nowość, jaką otrzyma nowa wersja oprogramowania. Dodatkowo program będzie w stanie mierzyć temperaturę pamięci 'memory junction temperature’. Dla wielu ta funkcja będzie wręcz krytyczna, ponieważ pozwoli spojrzeć na układy chłodzące z nową perspektywą. Gracze będą w końcu wiedzieli, czy blue screen był spowodowany zbyt wysoką temperaturą pamięci, czy z innego powodu.

Co więcej, na kartach graficznych AMD wykorzystujących architekturę RDNA2, ma zostać poprawiona jakość wykrywania tej temperatury, ponieważ aktualnie program nie do końca podaje prawidłową temperaturę. Twórcy nie wiedzą, czy jest ona sczytywana a jednego czujnika ich grupy, a może jest to średnia. Jak mówi sam Igor przy tych odczytach trzeba założyć margines błedu rzędu od 12 do nawet 20 stopni Celsjusza.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię