Strona głównaEsportOpTic Gaming zdyskwalifikowane z ELEAGUE

OpTic Gaming zdyskwalifikowane z ELEAGUE

Wkrótce rusza kolejny sezon ELEAGUE. W zawodach miała wziąć udział drużyna OpTic Gaming, która trafiła do grupy D razem z Astralis i SK Gaming. Jednak ostatnie zmiany w składzie sprawiły, że organizacja została zdyskwalifikowana.

OpTic znalazło się wśród 12 drużyn, które zostały bezpośrednio zaproszone do udziału w trzecim sezonie ELEAGUE. Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem skoro drużyna wygrała poprzednią odsłonę prestiżowych zawodów. Niestety, w tym roku Zieloni złamali regulamin rozgrywek, za co spotkały ich surowe konsekwencje. OpTic Gaming zostało zdyskwalifikowane z ELEAGUE Premier 2017, co oznacza, że nie zobaczymy ich w trakcie zawodów.

Drużyna złamała punkt 4.4.15 regulaminu rozgrywek. Mówi on o tym, że drużyny mogą dokonać co najwyżej dwóch zmian w swoim składzie. Jeśli wymienionych zostanie więcej zawodników, to zespół zostaje usunięty z turnieju w trybie natychmiastowym. Niestety, w OpTic doszło (przynajmniej na ten moment) do trzech zmian. Ze starego składu zostali jedynie Oscar ‘mixwell’ Canellas oraz Keith ‘NAF’ Markovic, przy czym ten drugi zaledwie w roli rezerwowego. To za mało, aby zachować miejsce w ELEAGUE Premier.

Wciąż nie są znani wszyscy uczestnicy turnieju, co nieco ratuje sytuację. Cztery zespoły miały zostać wyłonione w ramach eliminacji. Dyskwalifikacja OpTic Gaming oznacza, że zwolniło się dodatkowe miejsce. To przypadnie drugiej drużynie z amerykańskich kwalifikacji, w końcu wyrzucony z turnieju został zespół ze Stanów Zjednoczonych.

Rozgrywki ELEAGUE Premier 2017 rozpoczynają się 8 września. W każdy następny weekend rozgrywane będą mecze kolejnej grupy. Z każdej awans uzyskają po 2 najlepsze drużyny. Faza pucharowa, włącznie z finałem, została zaplanowana na 10-13 października. Pula nagród to aż 1 mln dolarów, z czego połowa trafi do zwycięzców. Pierwszy sezon padł łupem Virtus.pro, a w drugim najlepsze okazało się OpTic Gaming.

Źródło: Slingshot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię