Strona głównaGryAktualnościOutward - RPG, w którym będziesz (dosłownie) nikim

Outward – RPG, w którym będziesz (dosłownie) nikim

Outward to nowy RPG, osadzony w otwartym świecie. Gra ma wyjść 26 marca na PC, Xboxa One oraz PS4. Tytuł ten ma kilka ciekawych rozwiązań, którymi chwalą się developerzy z Deep Silver i Ninedots.

Jednym z nich jest możliwość rozegrania gry ze znajomym – i nie ma tutaj znaczenia czy będzie to co-op po sieci, czy lokalnie, na tej samej konsoli. A w kogo wcielimy się w tym tytule? Otóż… nie będzie to żaden nowy Wybraniec, Jedyny, ani żaden Namaszczony Przez Bogów. Gracz w Outward wcieli się w postać… zwykłego, niemal anonimowego kolesia. Pisaliśmy o niej co nieco już kilka tygodni temu, teraz pora na nieco więcej szczegółów.

Zanim zaczniemy rozgrywkę, będziemy mogli stworzyć swoją postać, którą cechować będzie całkowicie czysta karta. Jedynym cieniem położy się na niej dług, który zaciągnęła nasza rodzina, a my teraz mamy 5 dni by go spłacić. Jeśli się nam to nie uda, to cały nasz dobytek przepadnie, a my zostaniemy skazani na tułaczkę.

Cała reszta zależy od nas. Po drodze napotkamy trenerów, którzy pozwolą nam zbudować naszą postać w dowolnym kierunku – może to być wojownik, mag, kleryk i wielu innych. Oczywiście nie możemy być każdą z tych postaci na raz, stąd czeka nas podjęcie sporej ilości decyzji po drodze. Z jednej strony nasze wybory mogą pozwolić nam łatwo pokonywać przeciwników, z drugiej – możemy bez problemu stać się łupem dzikich zwierząt, na których atak nasza postać kompletnie nie była przygotowana. To jest podstawa Outward – przygotowanie na to, co nas czeka.

Zobacz: THQ Nordic przejęło licencję gier Deep Silver

Będziemy też musieli balansować pomiędzy naszymi przygodami, a podstawowymi potrzebami. Regularnie musimy jeść i pić, spać – a to ciągnie za sobą kolejne decyzje, jak na przykład znalezienie miejsca do snu na tyle bezpiecznego, by nie paść ofiarą zwierząt.

Z grą możecie nieco bliżej zapoznać się na poniższym zwiastunie:

Lubicie tego typu gry RPG?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię