Strona głównaWiadomościOverwatch ma problem ze Smurfami. Profesjonalni gracze psują grę innym?

Overwatch ma problem ze Smurfami. Profesjonalni gracze psują grę innym?

Gry online muszą zmagać się z wieloma problemami. Bez wątpienia najważniejszym jest walka z oszustami. Ale sporym problemem są także Smurfy, które zdominowały rankingi najlepszych graczy w Overwatchu.

Kim jest Smurf? T osoba, która na głównym koncie ma wysoką rangę, ale gra na innym profilu przeciwko użytkownikom o niższych umiejętnościach. Trudno wskazać jakieś powody do Smurfowania, poza chęcią psucia gry innym lub pomocy znajomym w zdobyciu wyższej rangi. Według niektórych nie jest to zjawisko szczególnie złe, ale w mojej opinii jest niezwykle szkodliwe dla całej społeczności danej gry. Nie jest to może aż tak karygodne, jak używanie cheatów, ale potrafi równie skutecznie zepsuć zabawę.

Duży problem ze smurfami ma Blizzard. Jeden ze streamerów – aimbotcalvin – pochwalił się w trakcie transmisji, że aż cztery konta z TOP20 światowego rankingu Overwatch należą do niego. Z tego aż trzy znajdują się w TOP10. Spotkało się to z bardzo mieszanymi reakcjami społeczności. Jedni mieli do niego pretensje, a inni byli zdania, że zdobył te miejsca w normalnej grze, więc nie można mieć do niego pretensji. Sprawą zainteresowali się nawet profesjonalni gracze. Swoje trzy grosze dorzucił McGravy, kapitan drużyny Envision:

– Jeśli jesteś wystarczająco dobry, to dostanie się do TOP500, nawet ze smurfami w TOP100, nie jest specjalnie trudne. Jeśli narzekasz, to jesteś po prostu za słaby. Koniec historii – napisał zawodnik na swoim Twitterze.

Oczywiście smurfom nie można odebrać tego, że miejsca w rankingach i rangi zdobywają dzięki uczciwej grze i wysokim umiejętnościom. Ale czy posiadanie aż 4 kont nie jest lekką przesadą? Aimbotcalvin może nie psuje gry słabszym zawodnikom, w końcu nie rywalizuje już z nimi, ale z drugiej strony odbiera innym graczom możliwość awansu do czołówki światowego rankingu. Nie łamie żadnego regulaminu, ale czy to wystarczający powód, aby pozwolić na takie działania? Nie wydaje mi się. Smurfowanie jest dużym problemem i w mojej opinii powinno być zakazane.

A co Wy sądzicie o Smurfach?

Źródło: KitGuru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię