Strona głównaGryAktualnościOverwatch – McCree to teraz Cole Cassidy

Overwatch – McCree to teraz Cole Cassidy

Blizzard w ramach walki z dyskryminacją zajmuje się również czyszczeniem nazw nawiązujących do nazwisk pracowników związanych z aferą. W ten sposób z Overwatch znika McCree i inne odniesienia do Jessi’ego McCree.

Wyjęty spod prawa łowca nagród w Overwatch – Jessie McCree od teraz nazywa się Cole Cassidy. Nowa nazwa pojawi się w grze już 26 października. Blizzard zmienił nazwę McCree w ramach planu usunięcia odniesień do programistów i byłych pracowników, którzy zostali oskarżeni o molestowanie, niestosowne zachowanie oraz dyskryminację innych. W lipcu tego roku kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa pozwał Activision Blizzard twierdząc, że rozwija kulturę bractwa, która naraża pracownice na molestowanie i dyskryminację ze względu na płeć.

Zobacz: God of War nie będzie już exclusivem dla PlayStation! Gra oficjalnie zapowiedziana na PC

Deweloperzy World of Warcraft i Overwatch zobowiązali się usunąć odniesienia do wszystkich osób zamieszanych w proces – w tym zmiany nazw postaci i lokalizacji nazwanych imionami pracowników. Obejmuje to byłego pracownika Blizzard Entertainment Jesse McCree, którego imię zostało zapożyczone dla bohatera Overwatch.

O zmianie deweloperzy poinformowali jeszcze w sierpniu twierdząc, że konieczna jest zmiana nazwy postaci na coś co będzie lepiej reprezentowało to co oznacza Overwatch.

Idąc dalej, postacie w grze nie będą już nosić imion prawdziwych pracowników, a my będziemy bardziej rozważni i wnikliwi w dodawanie odniesień do świata rzeczywistego w przyszłych treściach Overwatch.

Dotyczy to także Overwatch 2, który zawierał odniesienia do byłego dyrektora Overwatch, Jeffa Kaplana. Opuścił on Blizzard Entertainment w kwietniu, był wymieniony na oznakowaniu w pizzerii na mapie Nowego Jorku w sequelu, która od tego czasu została zmieniona.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię