Strona głównaKonsoleRPCS3 - twórcy emulatora chwalą się, że każdą grę z PS3 da...

RPCS3 – twórcy emulatora chwalą się, że każdą grę z PS3 da się przynajmniej uruchomić

Wikipedia mówi o oficjalnie wydanych 2281 grach na PlayStation 3. Twórcy najnowszej wersji emulatora RPCS3 chwalą się, że ich dzieło odpali każdą z nich.

RPCS3 po raz pierwszy pojawił się w maju 2011 roku i z czasem stopniowo ulepszano jego kompatybilność. Każda gra jest kategoryzowana jako “Nie działa”, “Ładuje się”, “Intro”, “Rozgrywka” i “Grywalna”. Według informacji serwisu Kotaku, aktualnie na liście nie ma ani jednej gry, która znajdowałaby się w kategorii “Nie działa”. Oznacza to, że każdy z ponad 2200 tytułów jest w stanie się przynajmniej uruchomić i załadować. Twórcy opisują to jako “gra pokazuje przynajmniej ekran tytułowy z liczbą klatek na sekundę”.

RPCS3-PC-2

Wygląda też na to, że nie będziemy czekać długo aż także lista “Ładuje się” zostanie opróżniona. W tej kategorii obecnie znajduje się zaledwie 0,19% gier. 5,75% uruchamia intro lub menu, 30,53% jest grywalne, ale ma poważne glitche, a 63,53% można ukończyć bez większych problemów. Pełna lista kompatybilności znajduje się tutaj.

Zobacz: Sony wycofuje się z decyzji o zamknięciu sklepów PS3 i Vity

RPCS3 działa na Windowsie, Linuxie i FreeBSD, wymaga co najmniej 4GB RAM, a 8GB jest wartością zalecaną. W wymaganiach znajduje się jeszcze karta graficzna z obsługą bibliotek OpenGL 4.3 lub Vulkan.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCMag
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię