Strona głównaWiadomościPamięci DRAM będą tanieć i to bardziej niż się spodziewano

Pamięci DRAM będą tanieć i to bardziej niż się spodziewano

W końcu jakieś pozytywne wieści z rynku komputerowego. DRAMeXchange opublikowało raport na temat pamięci DRAM. Wynika z niego, że czwarty kwartał 2018 roku będzie bardzo dobry dla użytkowników. Ceny będą spadać i to mocniej niż wcześniej zakładali analitycy.

Wcześniej DRAMeXchange informowało i spadku ceny na poziomie zaledwie 2%, co byłoby pozytywnym, ale jednak minimalnym zjawiskiem. W tym momencie firma w swojej najnowszej analizie mówi już o 5-procentowej obniżce, która byłaby dużo bardziej odczuwalna dla naszych kieszeni.

Spadki mają wynikać z kilku kwestii. Przede wszystkim spadł popyt na pamięci DRAM i nawet okres świąteczny nie będzie tutaj wielkim ratunkiem dla producentów. Poza tym wiele firm zwiększyło produkcje i wreszcie coraz bardziej rosną pojemności poszczególnych modułów, więc potrzeba ich zdecydowanie mniej niż wcześniej. Ostatnim powodem jest spadek sprzedaży procesorów Intela z powodu niskiej dostępności, a przez to mniejsze zainteresowanie rynkiem laptopów i desktopów. To wszystko sprawia, że ceny spadają.

Sytuacja jest w ostatnich latach niespotykana. Będzie to pierwszy kwartał od ponad 2 lat, kiedy ceny pamięci DRAM spadną. Sytuacji nie uratuje nawet rynek mobilny i premiera nowych iPhone’ów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię