Strona głównaWiadomościParaliż nóg po 20 godzinach ciągłego grania

Paraliż nóg po 20 godzinach ciągłego grania

Lubicie sobie posiedzieć przed komputerem i pograć kilka godzin? Czasem rozgrywka może wciągnąć tak mocno, że zastanie nas ranek. Zanim się obejrzysz minie kilkanaście godzin z oczami wlepionymi w ekran.

Elektroniczna rozgrywka pochłonęła również pewnego gracza z Chin. Mieszkaniec Jiaxing miasta w chińskiej prowincji Zhejiang zasiadł przed komputerem w kafejce internetowej wieczorem 27 stycznia. Wirtualna rozgrywka tak mocno go pochłonęła, że nie zauważył upływu 20 godzin. Tak długi czas przebywania w pozycji siedzącej bez ruchu spowodował wystąpienie u mężczyzny paraliżu nóg. Właściciel kafejki wezwał na miejsce pogotowie. Sparaliżowany gracz został wyniesiony na noszach i przewieziony do najbliższego szpitala.

Film z akcji ratowniczej został udostępniony w Internecie, Możecie go obejrzeć poniżej:

[you tube=XQEUhcWYVw0]

Uzależnienie od gier komputerowych jest w chwili obecnej bardzo poważnym problemem społecznym wśród młodych Chińczyków. Presja otoczenia zarówno w szkole jak i pracy powoduje, że wielu z nich ucieka do wirtualnego świata kompletnie ignorując rodzinę, znajomych i codzienne obowiązki. W związku z tak poważnym problemem władze organizują specjalne obozy nazwane „detoksem cyfrowym”, na które rodzice posyłają dzieci uzależnione od gier komputerowych i Internetu. Jednym z kozłów ofiarnych jest najpopularniejsza w kraju gra „King of Glory”, nazwana przez chińskie media „internetową heroiną”. Według statystyk wskazany tytuł potrafi zgromadzić jednocześnie ok. 50 milionów graczy w tym samym czasie.

W ubiegłych latach docierały na nas informacje na temat graczy, którzy mieli miej szczęścia. W 2012 roku uzależniony od gier 24 latek z Bangkoku został znaleziony martwy przed komputerem po wielogodzinnym maratonie.

Trzy lata temu świat obiegła podobna informacja tym razem z Tajwanu gdzie 32 letni gracz dostał zawału serca z powodu wycieńczenia spowodowanego spędzeniem trzech dni przed monitorem komputera.

Możemy powiedzieć, że główny bohater newsa miał sporo szczęścia, że skończyło się to dla niego tylko sparaliżowaniem nóg. Należy pamiętać, aby co godzinę robić sobie krótkie przerwy i na moment wstać sprzed komputera i rozruszać się trochę. To pozwoli odpocząć chwilę zarówno mięśniom jak i oczom. I może zapobiec tragicznym w skutkach wypadkom.

Źródło: wprost

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię