Strona głównaWiadomościKolejny patostreamer na celowniku policji. Zaatakował babcię w trakcie transmisji

Kolejny patostreamer na celowniku policji. Zaatakował babcię w trakcie transmisji

Tak zwane “stare media” uwielbiają ochoczo komentować wszelkie sytuacje, w których można wytknąć i uogólnić jak złym i szkodliwym miejscem jest internet. Niestety, kolejny patostreamer sprawił, że mają ku temu nową okazję.

Łódzka policja bada nagranie, na którym widać jak młody mężczyzna znęca się i kopie starszą kobietę, prawdopodobnie jego babcię, która chciała wejść do pokoju w trakcie transmisji. Policja bada w tej sprawie kilka wątków – po pierwsze, czy napastnik jest mieszkańcem Łodzi, a po drugie, czy być może cała sytuacja nie została wyreżyserowana dla większego rozgłosu.

Zobacz: Rafonix przed sądem. Patostreamer odpowie za pobicie niepełnosprawnego

Jest to już kolejny przypadek, kiedy podczas transmisji w internecie dochodzi do czynu o znamionach przestępstwa. Co gorsza – w tym konkretnym przypadku atak miał być częściowo prowokowany przez widzów patostreamera. Jedynym pozytywem w tej sprawie (o ile o takowych w ogóle można mówić) jest fakt, że do sytuacji nie doszło na jednym z popularnych serwisów streamujących przede wszystkim gry, a na stronie o nieco innym… “profilu”. Twitch i Youtube na szczęście coraz skuteczniej walczą z patologicznym contentem – dla dorosłych.

Zobacz: Znany raper zmuszony do zmiany pseudonimu przez pato-streamera

Natomiast napastnikowi ze wspomnianego nagrania może grozić kara kilkunastu lat za kratami, oby z daleka od internetu i komputerów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię