Strona głównaWiadomościHardwarePatriot prezentuje nowe dyski SSD Viper Gaming VPN100

Patriot prezentuje nowe dyski SSD Viper Gaming VPN100

Patriot wprowadza do oferty nowy dysk SSD – Viper Gaming VPN100, który jest duchowym spadkobiercą popularnych modeli Hellfire.

Viper VPN100 ma kontynuować tradycję połączenia wydajności niezawodności modeli serii Hellfire. Patriot kieruje dysk nie tylko do graczy, ale również grafików, osób profesjonalnie zajmujących się obróbką wideo oraz wszystkich miłośników technologii.

Dyski korzystają z interfejsu PCIe Gen 3 x4 z protokołem NVMe, które
wyposażone są w pamięci NAND flash typu 3D TLC oraz kontroler PhisonE12, dedykowany dyskom SSD z najwyższej półki. Nośniki bazują na złączu M.2 i dostępne są w czterech wersjach pojemnościowych: 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB. Dwa pierwsze modele wyposażono w DRAM Cache o pojemności 512MB, podczas gdy największe pojemnościowo dyski otrzymały 1GB cache.

Producent deklaruje, że dyski VPN100 osiągają prędkość odczytu na poziomie 3450 MB/s i 3000 MB/s zapisu danych. Wydajność losowego zapisu i odczytu dochodzą do 600 tys. IOPS. Dyski mają pracować niezawodnie przez 2 mln godzin.

Dyski mogą też pochwalić się wysoką odpornością. W przypadku modelu o pojemności 2 TB współczynnik TBW wynosi 3115 TB.

Na wyposażeniu dysków znalazł się też specjalny czujnik termiczny eliminujący ryzyko przegrzania się i związanych z tym spadków wydajności. Nad odpowiednią temperaturą czuwa aluminiowy radiator z 6 żebrami termicznymi.

Na polskim rynku na chwilę obecna pojawia się trzy modele:

  • 256 GB w cenie 285 zł,
  • 512 GB w cenie 480 zł,
  • 1 TB w cenie 880 zł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię