Strona głównaWiadomościHardwarePatriot Viper prezentuje nowy superszybki dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4 -...

Patriot Viper prezentuje nowy superszybki dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4 – VP4300

Viper, czyli gamingowa marka firmy Patriot, prezentuje Viper VP4300, czyli nowy dysk PCIe Gen4 x 4 NVME w formacie M.2 2280.

Nośnik bazuje na najnowszym superszybkim kontrolerze Innogrit IG5236 i najwyższej jakości pamięci podręcznej DDR4 DRAM (1 GB dla wariantu 1 TB i 2 GB dla 2 TB), która zapewnia zawrotne prędkości transferu i ogromną przepustowość systemu danych. Dysk oferuje odczyt i zapis losowy 4K do 800 tys. IOP oraz sekwencyjny odczyt i zapis do odpowiednio 7400 MB/s i 6800 MB/s. Przekłada się to na szybsze działanie komputera, od rozruchu systemu po responsywność podczas ładowania gier lub aplikacji.

A jako że utrzymanie wysokiej wydajności i stabilności jest możliwe tylko przy niskich temperaturach dysku, Viper VP4300 jest wyposażony w dwa rozpraszacze ciepła, aby spełnić wysokie wymagania termiczne. Dysk posiada aluminiową osłonę termiczną i niezwykle cienką podkładkę termiczną jednorazowego użytku wykonaną z grafenu. Radiatory z aluminium i grafenu oferują dwa profile wysokości i mogą być używane niezależnie lub razem, aby zapewnić doskonałe odprowadzanie ciepła w dowolnej konstrukcji. Osłona termiczna z grafenu jest ultracienka i lekka, przez co idealnie sprawdza się, gdy przestrzeń jest ograniczona lub używamy zintegrowanego radiatora. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik posiada wybór i może dostosować dysk do swoich potrzeb.

 

Viper VP4300 jest dostępny w wersjach o pojemności 1 TB i 2 TB, a jego premiera została zaplanowana na 15 kwietnia. Model o pojemności 2 TB ma kosztować 1899 zł, a model o pojemności 1 TB około 1100 zł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię