Strona głównaWiadomościHardwarePoważna awaria w fabryce Fab14B TSMC, produkcja chipów zatrzymana

Poważna awaria w fabryce Fab14B TSMC, produkcja chipów zatrzymana

Fabryka Fab14B należąca do Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) w prefekturze Tainan doświadczyła poważnej awarii zaniku prądu.

Do zdarzenia doszło nad ranem czasu lokalnego, kiedy nagle przygasły światła i zatrzymały się maszyny. Okazało się, że za awarią stoi firma Qi Qi Construction Co. Ltd. która przez przypadek na placu budowy przecięła kabel elektryczny 161kV należący do dostarczyciela energii Taipower, który to dostarcza prąd do fabryki TSMC.

W związku z zanikiem prądu w fabryce Fab14B najbardziej ucierpiała linia produkująca układy scalone w litografii 12 nm i większej. Więc głównymi poszkodowanymi tej awarii są producenci samochodów, ponieważ to oni głównie wykorzystywali układy scalone wykorzystywane w tej fabryce.

Usterka według firmy Taipower ma zastać naprawiona do godziny 17 czasu lokalnego. Straty w przestoju i uszkodzonych waflach krzemowych, liczone są w setkach tysięcy dolarów. Chociaż dane podane przez fabrykę mogą być mocno przesadzone. Ponieważ średnia miesięczna produkcja wafli krzemowych to około 40k sztuk, a firma podała, że w tym krótkim zaniku prądu zostało uszkodzonych 30k wafli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię