Strona głównaEsportPGL Major Kraków 2017 – jak dropić skrzynki?

PGL Major Kraków 2017 – jak dropić skrzynki?

Majory to turnieje oficjalnie wspierane przez Valve, czyli twórców gry Counter-Strike: Global Offensive. Dzięki temu, oglądając samą transmisję z zawodów, można całkowicie za darmo zdobyć skrzynkę z pamiątkowymi skinami. Ale jak to zrobić?

W trakcie niemal każdego, większego turnieju CS:GO na czacie na Twitchu można zobaczyć pytania, czy dropią tutaj skrzynki. Zazwyczaj odpowiedź jest negatywna. Darmowe skrzynki można zdobyć tylko i wyłącznie w trakcie zawodów rangi Major, które odbywają się 2-3 w ciągu roku. Jednym z takich turniejów jest PGL Major Kraków 2017, który rozpoczyna się już jutro. Jak zatem „dropić skrzynki”?

Przede wszystkim należy oglądać turniej na jednym z oficjalnych kanałów na Twitchu lub przy pomocy GOTV, czyli bezpośrednio w grze. Tym razem będą to między innymi: kanał PGL z angielskim komentarzem oraz kanał Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego, gdzie on sam zajmie się komentarzem w duecie z Adamem ‘destru’ Gilem. Jednak samo uruchomienie transmisji nie wystarczy. Oprócz tego należy mieć konto na Twitchu, które musimy połączyć z naszym kontem Steam. Jak to zrobić?

Wystarczy tylko wejść w ustawienia Twitcha (gdy jesteśmy zalogowani), a następnie wybrać zakładkę „połączenia”. Tam na liście będzie między innymi Steam. Jeśli klikniemy w przycisk „połącz”, to platforma przeprowadzi nas przez dalszy proces. Jest to bardzo łatwe i zajmuje dosłownie 2 minuty czasu. Gdy już to zrobimy, to możemy spokojnie oglądać turniej w Krakowie i liczyć na to, że trafi nam się darmowa skrzynka, a może nawet kilka.

Czy oglądanie 2 transmisji zwiększa szansę na skrzynkę?

Nie, nie ma to żadnego wpływu, o ile mamy je uruchomione na tym samym koncie Twitch i Steam. Oglądając jedną transmisję będziemy mieli dokładnie taką samą szansę na „dropa’.

Czy muszę mieć CS:GO, aby dostać skrzynkę?

Nie, nie trzeba mieć Counter-Strike’a w swojej bibliotece gier. Jednak bez gry nie będziemy w stanie otworzyć skrzynki, więc pozostanie nam tylko sprzedanie jej w sklepie społeczności. Skrzynki z pamiątkami są zazwyczaj sporo warte. Najwięcej dostaniemy za „dropa” z mapy Cobblestone, gdyż daje on szansę na zdobycie AWP | Dragon Lore, czyli skina wartego nawet kilka tysięcy dolarów.

Czy muszę mieć włączonego Steama w trakcie transmisji?

Nie, nie musisz.

Czy mecze można oglądać też na telefonie lub tablecie?

Tak, można. Szansa na skrzynkę będzie taka sama. Trzeba tylko pamiętać o połączeniu kont Twitch i Steam.

Czy muszę wyłączyć AdBlocka?

Nie, nie musisz. Nie wpływa on na szansę na „dropa”.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam szczęścia i niech Dragon Lore ścieli się gęsto!

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię