Strona głównaGryAktualnościPhant0mlord spodziewa się 35 milionów dolarów odszkodowania od Twitcha

Phant0mlord spodziewa się 35 milionów dolarów odszkodowania od Twitcha

Pierwsza rozprawa sądowa odbyła się kilka nieco ponad tydzień temu. 

O Phant0mlordzie znowu zrobiło się głośno. Tym razem nie ze względu na jego popularnego streama, ale na rozpoczętą rozprawę przeciwko Twitchowi. Kiedyś streamer, który ustanowił rekord największej liczby widzów na jednej transmisji, teraz domaga się odszkodowania od platformy.

Zobacz: Ninja odpowiada na sytuację z promowaniem pornografii na jego starym kanale Twitch

Chociaż szczegółów odnośnie całej sprawy jest mnóstwo, co jasno daje do zrozumienia artykuł Richarda Lewisa, jej geneza nie należy do wyjątkowo skomplikowanych. James „Phant0mlord” Varga został zbanowany na Twitchu w lipcu 2016 roku. Stało się to zaraz po tym, jak światło dzienne ujrzały fragmenty jego rozmów na Skype świadczące o udziale w CSGOShuffle, popularnej wtedy wśród graczy Counter Strike stronie z hazardem.

Użytkownicy obstawiali swoje skiny z nadzieją na wygranie większych pieniędzy. James Varga miał nie tylko streamować swoje próby wzbogacenia się, ale również manipulować swoimi szansami na zwycięstwo, żeby zachęcić widzów do rejestracji. Rok później Phant0mlord wrócił jako streamer na YouTube, wyrażając chęć pozwania Twitcha za szkody, jakie mu wyrządzili, nie podając oficjalnego powodu bana.

Pozew został oficjalnie złożony 14 lutego 2018 i jak okazało się kilka dni temu, Phant0mlord ma wobec niego dosyć duże oczekiwania. Według „wstępnego szacunku” jego zespołu spodziewa się co najmniej 35 milionów dolarów odszkodowania.

Na ten moment większość zależy od decyzji sądu. Jeżeli stanie po stronie Phant0mlorda i uzna zachowanie Twitcha wokół tego bana za niewłaściwy, sprawa może ciągnąć się przez długi czas. Jeśli sąd uzna decyzję platformy za słuszną, Twitch może zdecydować się na porozumienie w wysokości 50 tysięcy dolarów, żeby zakończyć wszelkie spory sądowe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię