Strona głównaGryAktualnościPhil Spencer: przyszłe gry Bethesdy powinny być ekskluzywne dla Game Passa

Phil Spencer: przyszłe gry Bethesdy powinny być ekskluzywne dla Game Passa

Phil Spencer niejako potwierdził to, co mówiło się przy okazji pierwszych informacji na temat przejęcia Bethesdy przez Microsoft.

Wygląda na to, że tytuły Bethesdy faktycznie będą ekskluzywne dla “platform, gdzie działa Game Pass”. Tak przynajmniej wynika ze słów szefa Xboxa, Phila Spencera. Phil Spencer wypowiadał się w trakcie dzisiejszej prezentacji na temat zakupu Bethesdy. Praktycznie powtórzył to, co mówił też kilka dni temu i co odnosiło się do kwestii czy gry Bethesdy i Zenimax Media będą multiplatformowe.

Bethesda-Zenimax-Microsoft

Microsoft w dalszym ciągu podtrzymuje, że dochowa wcześniej podpisanych umów, takich jak ta wydanie Death Loop i Ghostwire: Tokyo na konsole Sony. Po pierwsze, chodzi o dochowanie zobowiązań, a po drugie – o community graczy, które zdążyły się zgromadzić wokół takich tytułów. 

Ciekawie zaczyna się robić gry mowa o nowych grach. O nich Spencer powiedział:

“Jeśli jesteś klientem Xboxa, chcemy byś wiedział, że planujemy dostarczać świetne, ekskluzywne gry tam, gdzie działa Game Pass. Dlatego to robimy, to jest cel naszego partnerstwa i całej tej kreatywności, którą dostarczamy na rynek dla klientów Xboxa. To będzie najlepsze co możemy zrobić dla Xboxa”.

Więc powtórzmy – gry, które już są dostępne na platformach innych niż Xbox, jak Doom Eternal czy The Elder Scrolls Online, dalej będą wspierane. Natomiast przyszłe gry powinny się pojawiać tylko tam, gdzie działa Game Pass.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię