Strona głównaKonsolePhil Spencer sugeruje, że gry Bethesdy ominą PlayStation 5?

Phil Spencer sugeruje, że gry Bethesdy ominą PlayStation 5?

Wśród zarzutów wobec Xboxa najczęściej powtarzał się brak exclusive’ów. Phil Spencer zasugerował, że może to ulec radykalnej zmianie.

W dyskusjach pomiędzy fanami PlayStation 5 i Xboxa, jako argument przeciwko nabyciu konsoli “zielonych” pojawiał się ten o braku gier ekskluzywnych. Fani PS5 jak mantrę powtarzali, że w gry z Xboxa mogą też zagrać u siebie, a w skrajnym przypadku – na swoich pecetach.

Xbox Phil Spencer

Phil Spencer, w rozmowie z dziennikarzami Kotaku zasugerował, że przyszłe gry niedawno zakupionej Bethesdy mogą być dostępne jedynie w ekosystemie Microsoftu. Nawiązywał tym samym do dokonanej niedawno transakcji wykupu firmy za kwotę 7,5 miliarda dolarów. Zapytany o model biznesowy, który stał za tą decyzją, powiedział, że “nie musi dostarczać gier na inne platformy by taka transakcja była korzystna”. Wspomniał też o ilości urządzeń, które mogą korzystać z systemu zbudowanego przez Microsoft, mając na myśli m.in. xCloud. Można więc przez to rozumieć, że w planach firmy jest przejście na model, jaki stosuje Sony – tyle, że z większą liczbą obsługiwanych urządzeń.

Zobacz: Xbox Series X pierwszy unboxing i upuszczenie pada

Najszybciej wydane gry Bethesdy, czyli Deathloop i Ghostwire: Tokyo na pewno będą czasowymi ekskluzywami dla PS5 – Microsoft nie chce wpływać na zawarte wcześniej umowy. Później jednak, by zagrać w produkcje Bethesdy, być może trzeba będzie sięgnąć po coś innego niż konsole Sony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię