Strona główna Gry Aktualności Gameplay z Phoenix Point wygląda zaskakująco dobrze. Epic Games wiedział za co...

Gameplay z Phoenix Point wygląda zaskakująco dobrze. Epic Games wiedział za co płaci 2 mln dolarów

Phoenix Point to strategia taktyczna, o której głośno zrobiło się po wykupieniu praw do niej przez Epic Games, dzięki czemu będzie ona dostępna na wyłączność Epic Store. Okazuje się, że firma miała nosa, bo gra wygląda zaskakująco dobrze.

Podczas gdy wszyscy zastanawiali się ile Epic Games płaci firmom za dostęp do ich gier na wyłączność swojego sklepu, nieświadomie z pomocą wyszli twórcy Phoenix Point. Chyba wszyscy byli zdziwieni, że firma zapłaciła ponad 2 mln dolarów za nieznaną grę strategiczną.

Zobacz: Epic Games wykłada miliony na ekskluzywne tytuły. Ile kosztuje gra na wyłączność?

Phoenix Point to skomplikowanie nazwany gatunek gier – strategiczna gra taktyczna. A w dużym uproszczeniu twór bazujący na mechanice kultowego XCOM-u. Ale ciężko się temu dziwić, skoro za projektem stoi jeden z twórców wspomnianego tytułu.

Zobacz: Fani Phoenix Point są wściekli i planują pozew. Wszystko przez Epic Store

W grze mamy bazę, którą rozbudowujemy, surowce które zbieramy i inne frakcje, z którymi zawieramy sojusze lub toczymy wojny. Esencją rozgrywki są jednak walki, toczone w systemie turowym. Ciekawostką jest to, że lokacje, w których toczymy pojedynki są zawsze generowane losowo.

W sieci pojawił się 23-minutywy fragment rozgrywki z komentarzem twórców gry. I trzeba przyznać, że Phoenix Point wygląda naprawdę nieźle.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Avatar
orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE