Strona głównaGryAktualnościFani Phoenix Point są wściekli i planują pozew. Wszystko przez Epic Store

Fani Phoenix Point są wściekli i planują pozew. Wszystko przez Epic Store

Julian Gollop, twórca serii X-COM, który aktualnie pracuje nad Phoenix Point, ostatnio bardzo naraził się fanom swojego nowego tytułu. Szczególnie tym, którzy wsparli jego projekt za pomocą akcji crowdfundingowej. W roli głównej całej afery po raz kolejny pojawił się Epic Store.

Ostatnio autor Phoenix Point ogłosił, że gra będzie czasowym exclusivem dla Epic Store. Tym samym bardzo rozsierdził wielu fanów, którzy wsparli jego projekt w akcji crowdfundingowej. Już sam fakt pojawienia się tego tytułu w “znienawidzonym” od czasu premiery ostatniego Metro sklepie wystarczył, by gracze unieśli się gniewem. A w przypadku Phoenix Point oliwy do ognia dolało to, że na zakończenie zbiórki pieniędzy, w czerwcu 2017 roku, autor obiecał wspierającym klucze z grą na Steam. Teraz okazuje się, że gracze klucz otrzymają, ale… dopiero po roku od premiery bo wtedy wygasa wyłączność. 

Jak pisaliśmy wcześniej, w ramach rekompensaty autor chce fanom podarować trzy planowane DLC, ale wielu graczom to nie wystarcza. Niektórzy starają się odzyskać wpłacone pieniądze, inni idą jeszcze dalej – oskarżają Juliana o oszustwo i planują złożenie pozwu sądowego.

Premiera gry jest planowana na wrzesień 2019 roku.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię