Strona głównaGryAktualnościPhoenix Point z czasową wyłącznością dla Epic Games Store

Phoenix Point z czasową wyłącznością dla Epic Games Store

Epic Games Store przez wielu graczy, a przede wszystkim przez Steam może być odczuwany, jako coraz większy wrzód na dolnej części pleców. Tym razem chodzi o czasową wyłączność na Phoenix Point, czyli turową strategię twórcy serii X-COM.

W ostatnim czasie Valve ma spore problemy z powodu uzyskiwania przez Epic wyłączności, choćby czasowej na niektóre gry. Ostatnia afera zawiązana z Metro Exodus jest tego doskonałym przykładem. Teraz do coraz dłuższej listy dołącza również Phoenix Point, który przez pierwsze 12 miesięcy nie będzie dostępny poza platformą Epic.

O sytuacji poinformował Julian Gollop, szef studia Snapshot Games odpowiedzialnego za tytuł. Gollop to także twórca początków serii X-COM z lat 90’. W materiale stara się przekonać graczy, że dzięki Epic jego zespół będzie mógł rozwijać i aktualizować grę przez nadchodzące lata. Poinformował również, że gracze, którzy wsparli grę w trakcie kampanii na Figu lub złożyli zamówienia przedpremierowe otrzymają wszystkie nadchodzące dodatki i rozszerzenia. Co więcej jest on świadomy, że część graczy złożyło zamówienia przedpremierowe chcąc grać na Steam lub GOG. Dlatego deweloper oferuje im zwrot kosztów za zamówienia.

Premiera Phoenix Point zaplanowana jest na wrzesień tego roku. Będzie to turowa strategia w klimatach serii X-COM. Rozrywka będzie wymagała zarówno dobrania taktyki jak i strategii. W części strategicznej będziemy rozwijać swoich żołnierzy oraz nawiązywać sojusze z innymi frakcjami. Z kolei walki będą prowadzone w systemie turowym. W Phoenix Point nie będzie miejsca na rutynę i schemat, w przypadku nastawienia drużyny na walkę snajperami, w końcu trafimy na potwory, których czaszki są grube i niepodatne na pociski. Poniżej możecie zobaczyć kawałek gameplayu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię