Strona głównaKonsoleMicrosoft pokazuje Project xCloud w akcji. W Forza Horizon 4 zagracie na...

Microsoft pokazuje Project xCloud w akcji. W Forza Horizon 4 zagracie na komórce

Drugim najważniejszym punktem najnowszego Inside Xbox była możliwość zobaczenia “w akcji” usługi, o której pierwszy raz pisaliśmy pod koniec zeszłego roku. Dzięki niej gracze mają mieć możliwość uruchamiania swoich ulubionych gier z konsol Microsoftu między innymi na telefonach komórkowych.

Póki co jednak Microsoft nie podzielił się ze światem zbyt wieloma nowymi szczegółami na temat tej usługi w porównaniu do tego co już wiemy. Projekt w zamierzeniu twórców nie ma zastąpić domowej konsoli, a być jej uzupełnieniem wszędzie tam, gdzie zabranie Xboxa nie jest możliwe.

Podczas audycji zaprezentowano krótki pokaz gry kontrolerem Xboxa sparowanym z telefonem komórkowym po Bluetooth, na który streamowana była Forza Horizon 4. Z tego co można było zaobserwować, rozgrywka była płynna, ale można się obawiać trapiących usługę lagów.

Jaka będzie faktyczna jakość Project xCloud przekonamy się po premierze, jednak jej daty póki co nie poznaliśmy. Osobiście po tym co zobaczyliśmy na Inside Xbox jestem do niej nastawiony nieco sceptycznie, chociaż oczywiście doskonale byłoby mieć swoje ulubione gry na wyciągnięcie ręki.

W co najchętniej pogralibyście dzięki takiej usłudze?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię