Strona głównaKonsoleSony zamierza wprowadzić bezprzewodowy system PlayStation VR?

Sony zamierza wprowadzić bezprzewodowy system PlayStation VR?

Przynajmniej do takich wniosków można dojść na podstawie weryfikacji patentu, jaki został zgłoszony przez Sony w Japonii. Zgłoszone rozwiązanie umożliwia stworzenie bezprzewodowych gogli VR.

W dokumencie znajdziemy opis urządzenia, które pozwoli konsoli PlayStation (obecnej lub przyszłej generacji) śledzić ruch użytkownika bez użycia dodatkowych przewodów. W tym celu będzie wykorzystywany system przełączania częstotliwości. Dodatkowo patent zawiera rysunek przedstawiający kompletny zestaw. Widzimy tu kamerę wpiętą do konsoli. Z kolei konsola wpięta jest w TV za pośrednictwem dodatkowego urządzenia komunikującego się bezprzewodowo z goglami VR.

Zobacz: Nowy zestaw VR Oculus nie potrzebuje komputera

Możliwość zrezygnowania z kabli byłaby kolejnym krokiem do uzyskania swobody w grach VR. Pozostaje jeszcze kwestia baterii i ładowania urządzenia, bateria nie może być ciężka, ale jednocześnie musi być pojemna, aby starczała na kilka godzin ciągłego grania. Oczywiście rejestracja patentu nie oznacza, że Sony zaraz wypuści urządzenie na rynek, na to możemy jeszcze bardzo długo poczekać, w międzyczasie Sony może znaleźć jeszcze inne bardziej nowatorskie rozwiązania.

Zobacz: Nintendo zaprezentowało Labo VR Kit dla konsoli Switch

Jednak jest o co walczyć sprzedaż obecnego rozwiązania PS VR w połowie zeszłego roku przekroczyła trzy miliony egzemplarzy. A Wy lubicie VR? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię