Strona głównaGryPięć miesięcy po fatalnej premierze Chrono Triger doczekał finalnej łaty

Pięć miesięcy po fatalnej premierze Chrono Triger doczekał finalnej łaty

W lutym pojawił się port na PC niemal kultowego Chrono Trigger. Niestety gra wyglądała jak tandetna gra mobilna. Dziwne filtry, popsute sterowanie oraz problemy z interfejsem wywołały falę hejtu ze strony fanów.

Square Enix systematycznie wypuszczał kolejne łatki, które powoli poprawiały to co zostało zepsute. Ostatnia piąta aktualizacja miała miejsce wczoraj. W końcu gra wygląda i zachowuje się tak jak powinna od dnia premiery.

Patch umożliwia w końcu poprawne przypisanie klawiszy i niektórych przycisków gamepada. Dodaje nowe funkcje myszy, jak możliwość anulowania akcji przez PPM lub przenoszenia znaków przez przeciąganie myszą. W menu została dodana również sekcja „Dodatki”, w której mamy możliwość obejrzenia wszystkich odblokowanych zakończeń oraz przeglądać ilustracje postaci.

Aktualizacja naprawia również inne błędy, również takie, które powodowały, że gra się nie uruchamiała na niektórych kartach graficznych. Dopiero teraz gra zaczyna zdobywać wiele pozytywnych recenzji na Steam. Gracze komentują i chwalą Chrono Trigger za to jak mocno poprawił się od premiery.

Square Enix poinformował, że była to ostatnia duża aktualizacja, ale deweloper pozostawia sobie otwartą furtkę do wprowadzania kolejnych drobnych poprawek.

Teraz z czystym sumieniem można polecić jej zakup.

Źródło: pcgamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię