Strona głównaWiadomościPięknie zakrzywione monitory AOC. Celownik ustawiony na segment graczy

Pięknie zakrzywione monitory AOC. Celownik ustawiony na segment graczy

Granie ma sprawiać przyjemność, więc obraz przekazywany z monitora musi być jak najlepszy. Uzyskanie transcendentalności z rozrywki mogą dostarczyć dwa nowe monitory od firmy AOC.

Zarówno model AG322QCX oraz AG272FCX reprezentują kategorię ekranów zakrzywionych. Pod względem estetycznym wyglądają naprawdę świetnie. Obraz podtrzymuje stylowa trójkątna nóżka, która idealnie komponuje się z resztą obudowy. Warto podkreślić, że nie ma zbyt wiele tej obudowy, bowiem jedyna ramka otaczająca wizjer znajduje się u spodu ekranu (w końcu gdzieś należało umieścić logo firmy). Ekranem możemy swobodnie kręcić na wszystkie strony świata (obrót podstawy od -30° do 30°, zakres nachylenia od -5,5° do 28°). Tak więc to nie producent sprzętu, a gracz decyduje, w jaki sposób ustawić sobie monitor, aby było jak najwygodniej dla użytkownika. Dodatkowy smaczek nadaje podświetlenie ekranu znajdujące się z tyłu oraz u podstawy ekranu. Za pomocą dołączonego pilota będziemy mogli skonfigurować tryb wyświetlania oraz ustawić jeden z trzech kolorów podświetlenia – czerwony, zielony bądź niebieski.

Dzięki wklęsłemu kształtowi czuć głębię obrazu. Jednak pozostawmy zewnętrzne kroje i przejdźmy do tego, co jest najważniejsze. Co z oczu to z serca, zajrzyjmy więc do wnętrza 32 i 27 calowych monitorów. Obydwa modele charakteryzują się podobnym typem matrycy MVA, wartością odświeżania obrazu 144 Hz, kontrastem statyczny 2000:1, czasem reakcji 4 ms, formatem ekranu 16:9, kątami widzenia 178 stopni. Ponadto uzbrojone są w technologię AdaptiveSync (przeciwdziałanie rozrywaniu wyświetlonego obrazu), Flicker Free (obraz bez efektu migotania), Shadow Control (równomierne rozłożenie jasności i usunięcie cieni z rogów ekranu). Co do ilości portów wejść/wyjścia, w obydwu przypadkach zastosowano 2 porty HDMI i 2 DisplayPort (dodatkowo D-Sub w modelu 27″).  I w sumie na tym podobieństwa kończą się.

Po pierwsze, model AG322QCX jest droższy od AG272FCX o niecałe 600 złotych, ale ma to swoje przełożenie w specyfikacji. 32″ monitor ma wyższą jasność podświetlenia (300cd/m2) oraz z racji dłuższej przekątnej ekranu, rozdzielczość przekraczającą jakość Full HD – QHD 2560 x 1440.

Opisane modele monitorów AOC będą mieć swoją premierę w maju bieżącego roku i kosztować mają kolejno 2579 złotych (AG322QCX) i 1939 złotych (AG272FCX).

Źródło: aoc

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię