Strona głównaWiadomościPłyta główna ASUS Prime X370-Pro gotowa na Ryzena. Ekonomia w zgodzie z...

Płyta główna ASUS Prime X370-Pro gotowa na Ryzena. Ekonomia w zgodzie z nową technologią

Niedawno pisaliśmy o nadchodzącej premierze nowych procesorów AMD. Z udostępnionych wyników testów wiemy już, że będą stanowić konkurencję dla 7 generacji procesów Intela. Dlatego tez warto wspomnieć o płycie głównej, która za pozwoleniem wieży obserwacyjnej Asusa umożliwi lądowanie w podstawce AM4 Ryzenowi.

Model Prime x370-Pro, o której mowa, szczególnie zainteresuje osoby planujące wykorzystać moc Ryzena bez potrzeby wydania majątku na płytę. Charakteryzuje się formatem ATX i high-endowym chipsetem X370 obsługującym Multi-GPU. Ponadto na motherboardzie od Asusa odnajdziemy 4 sloty na pamięć DDR4 (do 32GB), PCI-Express x16 i PCI-Express x8, przeznaczone na instalację kart graficznych w trybie SLI lub CrossFire.

 

Pod względem możliwości obsługi urządzeń masowych oraz przenośnych napędów, produkt Asusa także spełni wszelkie potrzeby użytkowników. Mamy tutaj jeden port M.2 32Gb/s, które współgra z urządzeniami wykonanymi w standardzie 2242-22110. Niedaleko wspomnianego gniazda znajdziemy także 8 portów SATA 6Gb/s. Co więcej, na płycie Asusa osadzono interfejs wyprowadzający USB 3.1.

Funkcjonalność frontalnej części Prime X370-Pro zapowiada się równie dobrze, co panel zewnętrzny. Odnajdziemy tam USB 3.0 w liczbie sześciu sztuk i USB 3.1 (A+C) x 2, pojedynczy port PS/2 na gryzonia lub klawiaturę, HDMI towarzyszące DisplayPort oraz panel do podłączenia urządzeń audio.

O designie płyty Asusa można powiedzieć jedynie to, że została wykonana w prostej stylistyce, acz z ciekawym wizualnie wykończeniem, bowiem posiada wbudowane podświetlenie Aura RGB, które w kilku kolor roztoczy wewnątrz komputera aurę futuryzmu.

Źródło: austin.net.au, vortez.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię