Strona głównaWiadomościAkcesoriaJedna z pierwszych klawiatur ergonomicznych TKL z przełącznikami mechanicznymi - koniec z...

Jedna z pierwszych klawiatur ergonomicznych TKL z przełącznikami mechanicznymi – koniec z bólem nadgarstków

Takich klawiatur nie ma zbyt wiele. To przełomowe osiągnięcie w kontekście wygody grania i pracy?

Dziwadło, groteska, czy może przyszłość w świecie gamingu – do jakiej kategorii będzie zaliczała się nowa klawiatura Spire Ergo? Odpowiedź na to pytanie nie będzie oczywista, bowiem wśród użytkowników panuje niezaprzeczalna zasada – gdy jedna osoba krzyknie, że to dzieło, zareaguje zaledwie kilka innych, a w momencie usłyszenia wrzawy z ust dziesięciu pesymistów efekt będzie proporcjonalny do ich głośności.

Akcesoria komputerowe dobierane są zwykle indywidualnie pod potrzeby, więc może znajdzie się nisza graczy, którzy zainteresują się niestandardową klawiaturą ergonomiczną, mogącą zwiększyć wygodę pracy. Przemawia za tym kompaktowość, bowiem jest to wariant klawiatury bez bloku numerycznego. Również podświetlenie RGB i zastosowane przełączniki Cherry MX podnoszą jej atrakcyjność. Jednak największą jej zaletą może się okazać całkiem inne ułożenie przycisków.

Zobacz także: 250 tysięcy złotych na koncie twórcy najdziwniejszej klawiatury mechanicznej

Układ QWERTY został w niej przepołowiony, a kierunek przycisków bardziej wyprofilowany. Na środku klawiatury umieszczono Enter, Backspace, CTRL i Shift. W jeszcze większe kuriozum wprowadza widok podzielonej Spacji, bardzo wąska kolumna z Lewym CTRL, Shiftem i Caps-Lockiem. Praca na takim układzie klawiszy na pewno będzie wymagać dłuższego treningu.

Ale kto wie, może ma to sens i jakaś osoba znajdzie w niej pocieszenie dla strudzonych nadgarstków. Tym bardziej, że Spire Ergo nie jest przesadnie droga, a wręcz przeciwnie. Gdy mamy do czynienia z klawiaturą mechaniczna TKL z dobrymi przełącznikami i pełnym podświetleniem, wówczas 80 dolarów brzmi całkiem dobrze, a nawet rozsądnie…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

3 KOMENTARZE

  1. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ludzie, którzy projektują takie klawiatury sami korzystają z normalnych. Pamiętam te stare klawiatury ergonomiczne, w których nie dało się wcisnąć spacji inaczej niż stukając centralnie na środku, albo jednocześnie dwoma kciukami.

    • Masz rację, poszperałem i znalazłem. Trochę producent wprowadził mnie w błąd. Tak czy siak, tytuł zmieniłem. Dzięki 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię