Strona głównaWiadomościHardwarePierwsze karty graficzne ASUS CMP 40HX dla górników przetestowane, ich cena to...

Pierwsze karty graficzne ASUS CMP 40HX dla górników przetestowane, ich cena to 699 USD

ASUS podzielił się zrzutami ekranu prezentującymi wydajność ich najnowszej karty graficznej ASUS CMP 40HX przeznaczonej dla górników.

Karty graficzne dla górników, to temat, który powraca co jakiś czas na światło dzienne. W przeszłości już był próby wydawania tego typu kart graficznych, ale zawsze kończyło się to fiaskiem, dla danego producenta. Górnicy po prostu nie chcieli kupować kart graficznych, których później nie mogli odsprzedać, modele te był pozbawiony wyjść wideo, więc nie można było podłączyć pod nie monitora.

Aktualnie sytuacja na rynku kart graficznych jest mocno odmienna od tej, która panowała przed pandemią. Kart graficznych po prostu brakuje, a wydobycie kryptowalut jest na najwyższym poziomie od lat. Żeby z tym walczyć, NVIDIA chciała zablokować kopanie kryptowalut na swoich kartach graficznych GeForce RTX 3060, ale to się nie udało.

Firmy postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przy okazji też trochę zarobić. ASUS zapowiedział całą nową linię kart graficznych specjalnie przeznaczonych do kopania kryptowalut, a dzisiaj podzielił się zrzutem ekranu z jej wydajnością.

ASUS CMP 40HX w wydobywaniu ETH osiągnął wydajność na poziomie 43 MH/s, przy poborze prądu wynoszącym 134 W. Jest to bardzo rozczarowujący wynik, ponieważ identyczną wydajność prezentuje AMD Radeon RX 5600 XT, ale przy poborze prądu na poziomie 75-80 W. Więc nie wróżę tym kartom dużego sukcesu wśród górników, tym bardziej że ich cena to około 699 USD.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię