Strona głównaWiadomościPierwsze karty graficzne z GDDR6 już na początku 2018 roku

Pierwsze karty graficzne z GDDR6 już na początku 2018 roku

Już na początku 2018 roku na rynek mają trafić pierwsze karty graficzne z pamięciami GDDR6. Informację taką podała firma SK Hynix, która będzie produkować nowe, szybsze moduły.

Wiele osób spodziewało się, że nastąpił kres pamięci GDDR w kartach graficznych. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są moduły HBM, a za chwilę pojawią się też dużo szybsze HBM2. Ale najwyraźniej GDDR ma się cały czas bardzo dobrze, ponieważ SK Hynix szykuje kolejną wersję. Co ważne, przyniesie ona liczne usprawnienia, dzięki którym pamięci będą mogły konkurować ze wspomianymi modułami HBM2.

SK Hynix obiecuje przede wszystkim szybkość transmisji na poziomie 16 GB/s. Oznaczałoby to aż 45-procentowy skok w porównaniu do GDDR5X, które osiąga maksymalnie 11 Gb/s. Ma to iść w parze z obniżonymi napięciami, a więc niższym zużyciem energii. Dla przykładu, karta Nvidia Titan Xp ma przepustowość pamięci na poziomie 548 GB/s. SK Hynix twierdzi, że z układami GDDR6 osiągnęłaby aż 768 GB/s. To ogromny przyrost, który musi mieć wpływ na wydajność karty graficznej.

Firma zapewnia, że pierwsze karty graficzne z pamięciami GDDR6 pojawią się już na początku 2018 roku. Na ten moment nie wiemy, jakie będą to modele, ale możemy się tego domyślać. Na pewno nie będą to karty AMD Vega, gdyż Czerwoni postawili na HBM2. Nie ma też co liczyć na karty z serii GTX 2000, ponieważ te mają pojawić się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku. Pierwszą grafiką z GDDR6 może być kolejny Titan, który może zadebiutować właśnie na początku 2018. To jednak tylko przypuszczenia.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię