Strona głównaWiadomościPierwsze niereferencyjne karty GTX 1070 Ti marki Asus

Pierwsze niereferencyjne karty GTX 1070 Ti marki Asus

Mamy pierwsze informacje na temat niereferencyjnych kart graficznych GTX 1070 Ti marki Asus. Do sprzedaży trafią dwa modele – Turbo oraz ROG Strix. Szkoda, że nazywanie ich modelami niereferencyjnymi nie jest do końca precyzyjne.

Nowe karty graficzne Asusa dostępne będą w dwóch wersjach, które będą się od siebie różnić tylko i wyłącznie zastosowanym chłodzeniem. W modelu Turbo producent zdecydował się na zastosowanie znanego z wcześniejszych modeli chłodzenia z pojedynczym wentylatorem. Z kolei karta ROG Strix GeForce GTX 1070 Ti będzie korzystać z systemu składającego się z aż trzech turbin z podświetleniem Asus Aura Sync. Oba modele będą działać na referencyjnych ustawieniach zegarów, co Nvidia prawdopodobnie wymusiła na wszystkich producentach. Jedynym sposobem na zwiększenie mocy o kilka procent ma być overclocking przeprowadzony w domowych warunkach.

GeForce GTX 1070 Ti to nowa karta graficzna w ofercie Nvidii. Oficjalnie zostanie zaprezentowana za kilka dni, ale już dzisiaj wiemy o niej całkiem sporo. Ma być oparta na układzie GP104-300, czyli lekko zmodyfikowanym rdzeniu GTX 1080. Karta zaoferuje 2432 jedostki CUDA, 152 teksturujące oraz 64 ROP. Zamiast pamięci GDDR5X zastosowano nieco wolniejsze kości GDDR5 (8 GB) na 256-bitowej szynie. Bazowe taktowanie rdzenia na wynosić 1607 MHz, ale w trybie Boost będzie podbijane do 1683 MHz.

Czekacie na premierę GTX-a 1070?

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię