Strona głównaWiadomościRynek monitorów gamingowych urósł ponad 3-krotnie w ciągu roku

Rynek monitorów gamingowych urósł ponad 3-krotnie w ciągu roku

W tym roku monitory dla graczy zyskały na niesamowitej popularności. Na całym świecie dostawy są ponad 3-krotnie wyższe niż rok wcześniej. Kto sprzedaje najwięcej urządzeń tego typu?

Według danych firmy analitycznej IHS Markit w 2017 roku dostawy monitorów gamingowych wzrosły aż o 350 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. W pierwszej połowie 2017 na sklepowych półkach pojawiło się aż 1,1 mln urządzeń, ale druga część roku ma być jeszcze lepsza, bowiem do sprzedaży trafi 1,6 mln monitorów dla graczy. Koniecznie trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że IHS Markit brało w swoich wyliczeniach tylko sprzęty z odświeżaniem co najmniej 100 Hz.

Jeśli chodzi o producentów, to liderem rynku jest Asus z wynikiem 17,4 procent. Na drugim miejscu uplasował się Acer, który odpowiada za 12,4 procent rynku. Ostatnie miejsce na podium przypadło chińskiej formie HKC z rezultatem na poziomie 9,9 procent. IHS Markit brało pod uwagę 16 różnych producentów gamingowych. Dziwić może brak BenQ Zowie z czołówce, bowiem w pewnym momencie monitory tego producenta były bardzo popularne, między innymi wśród profesjonalnych graczy.

A na jakim monitorze Wy gracie?

Źródło: DigiTimes

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię