Strona głównaWiadomościPierwsze recenzje Monster Hunter: World zwiastują wielki hit

Pierwsze recenzje Monster Hunter: World zwiastują wielki hit

Pozytywne opinie zagranicznych redakcji mówią same za siebie. Capcom stworzyło potwora, który zjada na śniadanie wszystkie poprzednie odsłony Monster Hunter.

Może zbyt szybko podjęliśmy temat wróżenia o jakości najnowszego Monster Hunter: World, bowiem oceny innych redakcji dotyczą wersji konsolowej, lecz skala ich reakcji jest dość znamienna. Jeśli zajrzymy na stronę metacritic przy tytule Capcom zobaczymy podświetlone na zielonym tle 91/100 punktów. Średnia ocen z 40 redakcji jest całkiem wiarygodna i chyba oddaje prawdziwą naturę gry.

Recenzenci są niemal zgodni odnośnie porównania Monster Hunter: World do wcześniejszych odsłon gry. To najlepsza część serii, która widziała konsoli cień. Może stanowić problemy na samym wstępie, by po chwili stać się uzależniającym doświadczeniem nie tylko dla fanów potwornego uniwersum, ale też maniaków kooperacji, arkadowców, RPG-ów i gier akcji.

Aby podsycić u Was chęć odpalenia tytułu w chwili premiery na PC, zamieszczamy poniżej kilka zdań różnych redakcji, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

To najbardziej odważna gra z serii Monster Hunter. Monster Hunter: World świetnie równoważy esencję serii i uzależniającą pętlę walki z zastraszającymi potworami oraz znaczącymi ulepszeniami, które fani kochają, a jednocześnie wykonała ogromny skok na poziomie oprawy graficznej, odczucia i rozmiarze, dzięki czemu gra wydaje się czymś kompletnie nowym – IGN.

Monster Hunter: World oznacza początek jeszcze większych rzeczy, które nadejdą w przyszłości. Pokazuje serię z szerszej perspektywy, przy jednoczesnym zachowaniu elementów rozgrywki, co pozwoli wielu graczom nowym i starym nadal cieszyć się z gry – Hardcore Gamer.

Monster Hunter World to jeden z najlepszych jRPG-ów, w jakie kiedykolwiek zagrasz, a przy okazji jest to najbardziej przystępna gra w historii serii. Nietrudno zauważyć, dlaczego Monster Hunter ma tylu oddanych fanów, a teraz ich liczba wzrośnie dzięki świetnym pomysłom, jakie podjęli twórcy, aby stworzyć grę przyjaźniejszą dla graczy nieznających serii. Ci, którzy lubią się pomęczyć, uwielbiają bawić się statystykami i systemem walki, zwyczajnie muszą kupić tę grę – Trusted Reviews

Wydaje się więc kwestią formalności, że pecetowa edycja będzie równie udana bądź jeszcze lepsza. Pewne jest to, że będzie wyglądać znacznie ładniej dzięki dodatkowej technologii graficznej. Niestety, świat wykreowany przez twórców Monster Hunter: World będziemy podziwiać dopiero na jesieni. Ale chyba warto czekać… jak myślicie?

[you tube=Qrz3zysD7cU]

Źródło: metacritic.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię