Strona głównaWiadomościDenerwuje Cię granie z randomami w CS:GO? Mamy na to sposób

Denerwuje Cię granie z randomami w CS:GO? Mamy na to sposób

Każdy gracz CS:GO na pewno trafił kiedyś w meczu na współtowarzyszy, którzy nie byli zbyt komunikatywni i nie pomagali w grze. Można powiedzieć, że to plaga, która skutecznie zniechęca wiele osób. Na szczęście pojawiło się proste rozwiązanie tego problemu.

Granie solo to katorga

Bycie samotnym graczem Counter-Strike: Global Offensive nie jest łatwe. Grając matchmakingi jesteśmy skazani na ślepy los, który przydziela nam kompanów do zespołu. Niestety, zazwyczaj dobór nie jest idealny. Sam wielokrotnie trafiałem na osoby, które w ogóle nie korzystały z mikrofonów, przez co nie dawały żadnych informacji o położeniu przeciwników. Często trafiają się też osoby innej narodowości, które za nic w świecie nie chcą używać uniwersalnego języka, jakim jest angielski. Zamiast tego mówią np. po rosyjsku, turecku lub francusku. Nie sposób też zapomnieć o wiecznie wściekających się, którzy krzyczą i wyzywają kolegów z drużyny za każde nieudane zagranie. A już szczytem są osoby, które przez kilka rund nie są w stanie zdobyć żadnego fraga, po czym proszą, aby wyrzucić ich z meczu (w ten sposób nie dostaną kary).

Jestem pewien, że każdy gracz CS:GO spotkał się z każdym z tych przykładów. Takie osoby skutecznie są w stanie zniechęcić do gry, nawet największych miłośników CS-a. Dlatego większość gra w grupie ze znajomymi lub korzysta z serwisów zewnętrznych pokroju FaceIta lub ESEA. Ale nawet tam, grając w pojedynkę, możemy nie trafić na „miłych” współzawodników. Niestety, nie każdy ma też tylu znajomych, aby znaleźć pełną „piątkę”, aby w spokoju cieszyć się grą. Niektórzy są skazani na rozgrywkę solo, bo wszystkie koleżanki i koledzy wolą LoL-a, Dotę lub Overwatcha. Co zrobić w takiej sytuacji? Grać i się denerwować, a może sobie odpuścić? Znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu.

DreamTeam.gg – proste, ale skuteczne

Najłatwiejszym sposobem na zaradzenie takiemu problemowi byłoby znalezienie stałej ekipy do grania w CS:GO. Nie muszą to być od razu znane nam osoby, ale warto byłoby znaleźć Polaków (łatwiejsza komunikacja) o umiejętnościach zbliżonych do naszych (przecież nie każdy może być Globalem). Oczywiście są od tego grupy na Facebooku lub fora, ale ich skuteczność raczej nie jest zbyt wysoka. Wpisy często są już przeterminowane i nie mamy żadnej możliwości porównania umiejętności graczy.

Dlatego powstało nowe, ciekawe narzędzie dla graczy CS:GO. Mowa o DreamTeam.gg. To pod wieloma względami unikatowa platforma. Nie chodzi o kolejne zakłady lub otwieranie skrzynek. W tym wypadku mowa o narzędziu, które ma realną wartość i może wspomóc działanie esportowego ekosystemu. Ale spokojnie, nie powstała tylko dla profesjonalistów. Na DreamTeam.gg znajdzie się miejsce dla każdego.

Ale przejdźmy do rzeczy. DreamTeam.gg pozwala na założenie w pełni darmowego konta. W trakcie całego procesu uzupełniamy informacje na swój temat. Nie tylko podajemy wiek, preferowane języki (można dodać ich kilka), ale także naszą rangę w CS:GO i ulubioną pozycję. Do wyboru mamy między innymi: typowego riflera, snajpera, kapitana, supporta lub też taktyka. Ważne jest też dodanie swojego głównego celu, którym może być profesjonalna gra, gra dla zabawy czy nawet uczestnictwo w amatorskich ligach. Co ważne, możemy wybrać też preferowane serwery. Cały proces jest niezwykle prosty i zajmuje dosłownie kilka minut.

Kluczowe jest to, że nasz profil możemy połączyć z kontem Steam. Dzięki temu inni użytkownicy zobaczą nasze statystyki, w tym: procentowy udział headshotów, nasze najlepsze mapy, a nawet bronie, z których najlepiej strzelamy. W ten sposób możemy uniknąć graczy, którzy oszukują w profilu na temat swoich umiejętności.

Znajdź drużynę dla siebie

No dobrze, mamy założony profil. Co dalej? Teraz otwiera się przed nami ogrom możliwości. Przede wszystkimi możemy zacząć szukać drużyn. Przyznam szczerze, że gdy zainteresowałem się serwisem kilka tygodni temu, to polskich zespołów nie było wiele. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Sami Polacy utworzyli setki drużyn, do których można dołączać. Dysponujemy przy tym bardzo przejrzystą przeglądarką, która pozwala nam wyszukiwać na podstawie poziomu umiejętności, preferowanych serwerów, używanego języka, wieku graczy, a nawet roli w zespole. W ten sposób każdy powinien znaleźć odpowiedni zespół dla siebie.

Oczywiście możemy też stworzyć własną drużynę, ustawiając wcześniej wszystkie możliwe opcje. Sprawdzi się to najlepiej w sytuacjach, gdy mamy 1-3 kolegów do grania, ale brakuje nam ludzi do zbudowania pełnego składu. Stworzenie teamu jest równie proste, jak założenie konta i zajmuje raptem 2-3 minuty.

Co w przyszłości?

W tym miejscu koniecznie trzeba nadmienić, że DreamTeam.gg póki co działa w wersji beta. Serwis wciąż jest rozwijany i wkrótce dodawane będą kolejne funkcje. Na razie narzędzie przyda się graczom CS:GO, ale jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku skorzystają z niego także miłośnicy League of Legends. W przyszłości planowane jest również dodanie funkcji do zarządzania zespołem oraz szukania sponsorów, co może być świetną okazją dla początkujących graczy i drużyn. Za projektem stoją bardzo poważne osoby, między innymi Alexander ‘ZeroGravity’ Kokhanovsky, który jest założycielem znanej na całym świecie organizacji Natus Vincere. Spokojnie można więc uznać, że jest to odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu, który wie co robić i ma do tego odpowiednie fundusze.

Ja tymczasem biorę się za szukanie drużyny, aby w końcu zakończyć koszmar grania solo. CS:GO nadchodzę!

Źródło: własne

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię