Strona głównaWiadomościPierwsze testy porównawcze Intel Core i9 9900K opublikowane przez Intel mogą wprowadzać...

Pierwsze testy porównawcze Intel Core i9 9900K opublikowane przez Intel mogą wprowadzać w błąd

Intel opublikował pierwsze testy benchmarków z gier swojego nowego procesora Intel Core i9 9900K. Jednak jak się wydaje mogą być nieco mylące, Hardware Unboxed stwierdził, że AMD Ryzen 7 2700X jest bardziej wydajny w przeciwieństwie do tego, co twierdzi Intel.

Pierwszy test wykonany przez Principled Technologies pokazał, że procesor intela jest szybszy. Testowane gry to: Total War: Warhammer 2, Far Cry 5, Assassin’s Creed: Origins, Civilization VI, Rainbow Six Siege, PUBG, Rise of the Tomb Raider, WoW: Battle for Azeroth , Fortnite, Forza Motorsport 7, Ashes of the Singularity i Counter Strike GO.

Do testów Principled Technologies użyli: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti z pamięcią 16 GB DDR4 (na 2666 MHz lub 2933 MHz),  Windows 10 1803 build zainstalowanym na Samsung SSD 970 Pro.

Aby udowodnić swoją rację i dowieść, że to AMD jest szybszy Hardware Unboxed przetestowł trzy gry: Ashes of the Singularity, Assassin’s Creed Origins i Far Cry 5 za pomocą benchmarków tą samą metodologią, co Principled Technologies wykonała testy dla gier z wbudowanym benchmarkiem. I zgodnie z jego wynikami to AMD Ryzen 7 2700x jest zauważalnie szybszy niż Intel.

Poniżej wyniki benchmarków porównujące procesora Intela wykonane przez Hardware Unboxed, które pokazują wyższe wyniki dla procesora AMD Ryzen 7 2700X, oraz wyniki uzyskane w testach Principled Technologies, w których zwycięzcą jest Intel Core i9 9900K.

Ashes of the Singularity:

Assassin’s Creed: Origins:

Far Cry 5:

Jak widać na wyniki testów nie zawsze jest jednoznaczny i przy wyborze sprzętu lepiej zweryfikować kilka niezależnych źródeł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię