Strona głównaWiadomościPrzez problemy Intela AMD może potroić swoje udziały w rynku procesorów

Przez problemy Intela AMD może potroić swoje udziały w rynku procesorów

Szykuje się jeszcze mocniejsza rywalizacja na rynku procesorów. AMD może wykorzystać ogromne problemy Intela i potroić swoje udziały. Tak przewiduje Mark Lipacisa z firmy analitycznej Jefferies.

Chociaż zazwyczaj z dużym dystansem podchodzę do przewidywań wszelkiej maści analityków, to jednak tym razem wiele rzeczy wskazuje na to, że wkrótce AMD może znacząco zwiększyć swoje udziały w rynku procesorów. Weźmy na przykład producentów laptopów. Już teraz HP i Dell zapowiedziały, że w około 30% przenośnych komputerów zamierzają użyć procesorów Ryzen. Poza tym coraz większą popularnością cieszą się układy EPYC i Threadripper, które znajdują zastosowanie w serwerowniach i stacjach roboczych. To wszystko sprawia, że AMD cały czas rośnie.

Do tego wszystkiego dochodzą ogromne problemy Intela. Niebiescy wielokrotnie byli zmuszeni przełożyć premierę układów produkowanych z wykorzystaniem litografii 10 nm. Do tego dochodzą ostatnie problemy ze sprostaniem wysokiemu popytowi na procesory 14 nm, co przełożyło się na bardzo duże wzrosty cen układów Core 8. generacji lub całkowitą niedostępność w wielu sklepach. No i wreszcie Intel od jakiegoś czasu nie ma CEO z prawdziwego zdarzenia, co również rzutuje na kondycję firmy.

To wszystko ma sprawić, że już w 2019 roku AMD będzie kontrolować 30% rynku procesorów. Nadal 70% pozostanie w rękach Intela, ale to i tak byłaby spora zmiana. Myślicie, że to możliwe?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię