Strona głównaEsportPiłkarska Ekstraklasa startuje z regularnymi rozgrywkami esportowymi

Piłkarska Ekstraklasa startuje z regularnymi rozgrywkami esportowymi

Na tę decyzję długo czekało wielu fanów FIFY w Polsce. Co prawda Ekstraklasa już kilkukrotnie przymierzała się do organizacji własnego turnieju esportowego, odbywały się nawet mniejsze, pojedyńcze wydarzenia, jednak ciągle brakowało regularnych rozgrywek. Te właśnie stają się faktem.

Nowy turniej będzie nazywał się Ekstraklasa Games, będzie otwarty dla każdego chętnego i wystartuje już niedługo – 5 marca. Ekstraklasa Games będzie oficjalną ligą partnerską EA Sports. Tym samym będzie to jedyny turniej, w którym będzie można zdobyć punkty do rankingu FIFA 19 Global Series. A stąd prosta droga do udziału w FIFA eWorld Cup 2019.

By wziąć udział w turnieju, należy najpierw zarejestrować się na stronie EkstraklasaGames.org. Od 5 do 21 marca odbędą się kwalifikacje online na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Jedyny warunek udziału w turnieju to skończone 16 lat. Od 30 marca rozgrywana będzie faza ligowa, w której weźmie udział po 4 zawodników z każdego klubu polskiej Ekstraklasy – dwóch na każdej z konsol. Kluby rozegrają w ten sposób w sumie 30 spotkań, a 8 najlepszych teamów zawalczy w wielkim finale, zorganizowanym 26 maja. Rozgrywki będą transmitowane w telewizji – zarówno faza ligowa jak i wielki finał odbędą się w studiu Polsat Games.

Oprócz Polsat Games, partnerem odpowiedzialnym za koordynację turnieju jest ESL Polska, a nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Lagardere Sportos. Jest to już kolejny, po Ultralidze, ambitny projekt, w który zaangażowane jest Polsat Games.

Będziecie śledzić esportową Ekstraklasę?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię