Strona głównaWiadomościPlayerunknown’s Battlegrounds najpopularniejszą grą na Steamie, która nie należy do Valve

Playerunknown’s Battlegrounds najpopularniejszą grą na Steamie, która nie należy do Valve

Playerunknown’s Battlegrounds okazało się tegorocznym hitem wśród gier online. Już w tym momencie jest trzecią najpopularniejszą grą na Steamie i pierwszą, która nie została stworzona przez Valve.

Gra została wydana raptem kilka miesięcy temu. Zadebiutowała w marcu 2017 roku w ramach programu early access, czyli de facto nie jest to produkt jeszcze skończony. Do tej pory sprzedało się ponad 6 mln kopii tego tytułu. Teraz okazuje się, że jest to najpopularniejsza gra na Steamie, która nie pochodzi ze stajni Valve. Informacją tą pochwalił się na Twitterze Brendan Green, jeden z twórców Playerunknown’s Battlegrounds.

W pewnym momencie w Playerunknown’s Battlegrounds grało jednocześnie 481291 graczy. To trzeci najlepszy wynik w historii platformy Steam. Pierwsze i drugie miejsce należą do produkcji Valve, odpowiednio Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to zupełnie nowa gra od nieznanego szerzej studia, to bez wątpienia jest to ogromny wyczyn. Playerunknown’s Battlegrounds wyprzedziło takie produkcje jak Fallout 4, GTA V (chociaż produkcja Rockstars działa nie tylko poprzez Steama) oraz Payday 2.

Warto wspomnieć, że deweloper pracuje już nad portem gry na Xbox One, więc liczba jednocześnie grających osób może się jeszcze zwiększyć, chociaż nie zobaczymy tego w statystykach cyfrowej platformy. Raczej trudno oczekiwać, że Playerunknown’s Battlegrounds wyprzedzi CS:GO lub Dotę 2. Obie produkcje wciąż mają sporą przewagę nad konkurentem.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię