Strona głównaWiadomościZadebiutował gamingowy, 49-calowy monitor 32:9 marki Samsung

Zadebiutował gamingowy, 49-calowy monitor 32:9 marki Samsung

Kilka tygodni temu Samsung zaprezentował prawdziwe monstrum wśród monitorów dla graczy. Model CHG90 wykorzystuje technologię Quantum Dot. Jednak nie to jest w nim najciekawsze. Szokują przede wszystkim rozmiary i proporcje ekrany. Teraz model ten trafił w końcu do sprzedaży.

Samsung CHG90 to monitor pod wieloma względami wyjątkowy. Trudno znaleźć dla niego jakąkolwiek konkurencję, bo ze świecą szukać urządzenia o podobnych parametrach. Uwagę zwraca przede wszystkim 49-calowy ekran o proporcjach 32:9. Jeśli myśleliście, że monitory 21:9 są szerokie, to koreański producent w tym momencie może śmiać się w niebogłosy. Matryca monitora została wykonana w technologii VA i wykorzystuje technologię Quantum Dot (kwantowej kropki). Jest też zakrzywiona, dzięki czemu spora powierzchnia ma być łatwiejsza do „ogarnięcia” wzrokiem.

Monitor może wyświetlać obraz o rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli, czyli podwójnego Full HD. Typowa jasność wynosi 350 cd/m2, a współczynnik kontrastu to 3000:1. Z kolei kąty widzenia to dość standardowe 178 stopni zarówno w pionie, jak i poziomie. Producent chwali się, że czas reakcji to zaledwie 1 ms, ale jednocześnie dodaje, że pomiędzy odcieniami szarości. Co ważne, Samsung CHG90 obsługuje obraz HDR. Może wyświetlać do 1,07 mld barw. W 100 proc. pokrywa paletę barw sRGB, w 88 proc. Adobe RGB i w 84 proc. NTSC. Obsługuje też technologię synchronizacji obrazu AMD FreeSync 2.

Ile kosztuje to monstrum? Niemało. Za Samsunga CHG90 trzeba zapłacić 1499 dolarów. Według aktualnego kursu daje to kwotę około 5400 zł. To oznacza, że w Polsce można spodziewać się ceny 5999 zł.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię