Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 – 3D Audio podniesie poziom immersji w grach

PlayStation 5 – 3D Audio podniesie poziom immersji w grach

PlayStation 5 może wyznaczyć zupełnie nowy poziom immersji podczas grania. Wszystko to za sprawą przestrzennego dźwięku, pozwoli graczom zanurzyć się w przedstawionym przez deweloperów świecie.

Nowa generacja konsol zapowiada się wyjątkowo dobrze. Z różnych miejsc docierają coraz to nowe informacje na temat kolejnych innowacyjnych rozwiązań jakie miałby trafić do nextgenów. Producenci sprzętu oraz deweloperzy coraz więcej uwagi przypisują jakości dźwięku w grze. Dotyczy to nie tylko ścieżki dźwiękowej ale również dźwięków otoczenia, które pozawalają graczowi jeszcze bardziej zanurzyć się w produkcji.

Zobacz: DualShock dla PlayStation 5 będzie miał dodatkowe przyciski?

Kolejny skok technologiczny w tej dziedzinie ma przynieść PS5 ze swoją technologią 3D Audio. Według informacji udzielonych przez Samuela Justice – jednego z reżyserów dźwięku do Fortnite czy Mortal Kombat 11 w konsoli Sony możemy spodziewać się innowacyjnych rozwiązań w kwestii dźwięku.

Myślę, że moc obliczeniowa, której potrzeba do stworzenia realistycznych modeli audio, jest hiperbolizowana. w przeszłości udało nam się stworzyć dobre odwzorowanie modelowania akustycznego dzięki kilku sprytnym technikom. Zdolność do automatycznego generowania dźwięków 3D jest ogromnym krokiem naprzód dla gier i na pewno zapewni znacznie bogatsze wrażenia.

Zobacz: Najważniejsze akcesoria do PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch

A Wy cenicie sobie dźwięki otoczenia grach, czy raczej was rozpraszają?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię