Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 będzie dużo droższe niż PS4? Niespodziewane przecieki

PlayStation 5 będzie dużo droższe niż PS4? Niespodziewane przecieki [aktualizacja]

Angielski Amazon umieścił na swoich stronach oferty z cenami PlayStation 5. Co ciekawe, kiedy jeden z internautów spróbował dokonać zakupu, transakcja przeszła. Czy to znaczy, że właśnie poznaliśmy cenę konsoli Sony?

Oferta, znajdująca się na stronie angielskiego Amazona, którą znalazł serwis HotUKDeals, dotyczy modelu z dyskiem o pojemności 2 TB. Jego cenę określono na 599 funtów. Według kursu funta na stronie NBP, w przeliczeniu daje to 2995 PLN – z tym, że po uwzględnieniu VAT-u, który obowiązuje w UK (20%), daje to cenę jeszcze o około 500 PLN wyższą.

Zobacz: Gry na PlayStation 5 zostaną pokazane w niskiej rozdzielczości

Z jednej strony już różne sklepy umieszczały losowe ceny jako “placeholdery”, więc teraz może być podobnie. Trzeba również pamiętać, że oficjalnie zapowiedziana wersja PlayStation 5 ma zawierać specjalnie dla niej zaprojektowany dysk SSD, o pojemności 825 GB. Gdyby nawet ów dysk miał wyjść w wersji 2 TB, to byłby z pewnością horrendalnie drogi. Z drugiej, dziwne, że oferta ze wspomnianą ceną jest akceptowana przez system. 

Taka sytuacja na dzień przed zapowiadanym przez Sony wydarzeniem prezentującym gry na nową generację może sugerować, że we wszystkim chodzi tylko o dodatkowe podkręcenie zainteresowania. Jutro o 22:00 przekonamy się co ciekawego ma nam do zaprezentowania Sony.

Kupilibyście PS5 w zapowiadanej cenie?

Aktualizacja: Poproszony o komentarz brytyjski oddział Amazon odpowiedział, że podana w ofercie cena jest po prostu błędem.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię