Strona głównaGryAktualnościGry na PlayStation 5 zostaną pokazane w niskiej rozdzielczości

Gry na PlayStation 5 zostaną pokazane w niskiej rozdzielczości

Sony oficjalnie potwierdziło, że prezentacja gier na PlayStation 5 odbędzie się już w najbliższy czwartek (11 czerwca) o godzinie 22:00 czasu polskiego. Jeśli liczyliście na niesamowite efekty i wysokie rozdzielczości, to mamy trochę smutne informacje.

Pierwotnie prezentacja gier na PlayStation 5 (a być może także samej konsoli, na co wciąż liczę) miała się odbyć w zeszłym tygodniu – 4 czerwca. Jednak napięta sytuacja w Stanach Zjednoczonych i przewijające się przez cały kraj protesty sprawiły, że Japończycy zdecydowali się na przełożenie wydarzenia. Wczoraj wieczorem oficjalnie potwierdzono, że impreza odbędzie się w ten czwartek, czyli 11 czerwca, również o godzinie 22:00 czasu polskiego, jak pierwotnie planowano. Przy okazji Sony zdradziło kilka aspektów technicznych prezentacji.

Pokaz gier na PS5 w niskiej rozdzielczości

Wygląda na to, że prezentacja gier na PlayStation 5 odbędzie się w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. To lekko rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że wszystkie gry mają działać na konsoli w rozdzielczości 4K Ultra HD. Sony jest zdania, że to ułatwiło proces produkcji materiału. Jednocześnie firma zaznacza, że wszystkie zaprezentowane tytułu finalnie będą prezentować się dużo lepiej na telewizorach 4K.

Na tym ciekawostki się nie kończą. Japończycy przygotowali ciekawe doznania audio. Sony poinformowało, że prezentację PS5 najlepiej oglądać w słuchawkach, ponieważ pojawi się kilka interesujących efektów i dźwięki mają odegrać ważną rolę w trakcie prezentacji. Aż sam jestem ciekaw, co takiego przygotowano.

Ile potrwa prezentacja?

Jeśli nie wiecie, ile czasu sobie zarezerwować, to PS5 – The Future of Gaming nie będzie wydarzeniem ani krótkim, ani przesadnie długim. Prezentacja ma potrwać trochę ponad 60 minut, więc – o ile zacznie się zgodnie z planem – zakończy się chwilę po 23:00 czasu polskiego. Ciągle mam nadzieję, że Sony szykuje nie tylko trailery i gameplaye z nadchodzących gier, ale też pokaz samego urządzenia. Wierzę, że w końcu dowiemy się, jak będzie prezentować się PlayStation 5.

PS5 – The Future of Gaming odbędzie się 11 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Relację będzie można oglądać na oficjalnych kanałach Sony na YouTubie oraz Twitchu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

4 KOMENTARZE

  1. A możne to chwyt marketingowy, pokazać coś w słabej jakości nie zdradzając pełnej mocy, ale idąc tym tokiem myślenia raczej konsoli nie zobaczymy .

    • Myślę, że to po prostu zwykłe ułatwienie pod kątem produkcyjnym. Pomimo tego szkoda, że nie pokażą gier w 4K.

    • W dzisiejszych czasach i w kontekście reklamowania konsoli jako urządzenia 4K – tak, to niska rozdzielczość 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię