Strona głównaKonsoleInformator zdradza datę premiery i cenę PlayStation 5

Informator zdradza datę premiery i cenę PlayStation 5

Poza ogólnym stwierdzeniem o debiucie przed Świętami Bożego Narodzenia tak naprawdę nie wiemy, kiedy dokładnie PlayStation 5 pojawi się na sklepowych półkach. Na szczęście są informatorzy. Jeden z nich zdradził dokładną datę premiery i cenę nowej konsoli Sony.

O PlayStation 5 wiemy już naprawdę sporo. Ostatnio wyszło na jaw, że konsola prawdopodobnie będzie korzystać z kartridży, które mają pełni rolę wymienialnych dysków SSD. Znamy też prawdopodobną specyfikację i wiemy, że PS5 będzie wstecznie kompatybilna. Jest już chyba niewiele rzeczy, którymi Sony może nas zaskoczyć. Pozostają dwa najważniejsze pytania – kiedy i za ile?

PlayStation 5 – cena i data premiery

Tutaj z informacjami przychodzi użytkownik Twittera o pseudonimie PSErebus. To on wcześniej zdradził między innymi opóźnienie premiery The Las of Us 2, a od kilku dni zapowiadał, że będzie miał ważne ogłoszenie. Okazuje się, że dotyczyło ono właśnie daty premiery i ceny konsoli Sony PlayStation 5.

Zobacz: Wyciekł projekt DualShocka 5 dla konsoli PlayStation 5. Co się zmieni?

Jego zdaniem PS5 trafi na sklepowe półki 20 listopada 2020 roku. Taka data wydaje się jak najbardziej sensowna. Jest ponad miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia, więc wszyscy zainteresowani na pewno zdążą kupić konsolę czy to dla siebie, czy też w formie prezentu na Święta. A co z ceną? Według PSErebus za PlayStation 5 zapłacimy 499 dolarów. Według aktualnego kursu (3,87 zł) daje to kwotę mniej więcej 1930 zł. Jednak w naszym kraju zazwyczaj stosowany jest inny przelicznik, w którym 1 dolar jest liczony jak 1 euro. Wtedy otrzymujemy kwotę prawie 2150 zł.

Zobacz: Sony w PlayStation 5 chce umożliwić graczom “granie od razu”

To dużo czy mało? W mojej ocenie jest to w pełni akceptowalna kwota za konsolę nowej generacji, która prawdopodobnie już na starcie będzie miała dostęp do całej biblioteki z PlayStation 4. Tym bardziej, że ma to być – według wcześniejszych informacji – sprzęt rewolucyjny, który nie będzie już na starcie odstawał technologiczne chociażby od komputerów. Nie można jednak wykluczyć, że tyle zapłacimy za wersję ze stosunkowo niewielkim dyskiem – 500 GB lub ewentualnie 1 TB. Ewentualna rozbudowa będzie zrzucona na barki użytkownika, który zmuszony będzie do zakupu drogich kartdridży.

Jak podobają Wam się powyższe informacje? Pamiętajcie, że to tylko plotki, ale jeśli PlayStation 5 rzeczywiście kosztowałoby 2100-2200 zł to bylibyście skłonni do zakupu?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię