Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 – czy konsolę da się położyć poziomo?

PlayStation 5 – czy konsolę da się położyć poziomo?

W trakcie wczorajszej konferencji Sony w końcu poznaliśmy finalny wygląd PlayStation 5. Japończycy postawili na odważny i trochę nietypowy design, w którym stawiają konsolę w pionie. Ale czy PS5 da się położyć, np. na półce pod telewizorem?

Powiedzmy to sobie wprost – PlayStation 5 wygląda nietypowo. Na pewno jednym konsola może się podobać, a inni będą marudzić na zbyt odważny design, ale projektantom nie można odmówić odwagi. Sony zerwało z klasycznym sześcianem z zaokrąglonymi rogami na rzecz bryły, która przypomina raczej nowoczesny wieżowiec. Co więcej, w trakcie prezentacji niemal przez cały czas widzimy PS5 w pozycji pionowej. To zmartwiło niektórych użytkowników, bo przecież większość z nas pewnie wkłada konsolę na półkę pod telewizorem.

Czy PlayStation 5 da się położyć?

Nie martwcie się – mam dobre informacje. Tak, PlayStation 5 (pomimo nieregularnych kształtów) da się bez problemu położyć w poziomie. Konsola nie powinna mieć żadnych problemów z działaniem. Jeśli nie wierzycie, to obejrzycie jeszcze raz i dokładnie prezentację urządzenia. W pewnym momencie, dosłownie na chwilę, PS5 jest pokazane w pozycji poziomej. Nie wiedzieć dlaczego Sony zdaje się faworyzować układ pionowy. Być może to po prostu wymysł projektantów, którzy w taki sposób wymyślili sobie wygląd urządzenia.

Szkoda, że Sony póki co nie pokusiło się o więcej szczegółów. Zobaczyliśmy PlayStation 5 w dwóch wersjach – tradycyjnej i cyfrowej (bez napędu Blu-ray), ale wciąż nie znamy ich ceny. Wiemy też jak konsola wygląda, ale nieznane są nam jej wymiary. No i w trakcie prezentacji pokazano też kilka akcesoriów – dedykowane do PS5 słuchawki, kamerę HD (prawdopodobnie do PlayStation VR 2), a także niewielkiego pilota do sterowania funkcjami multimedialnymi sprzętu. Ale znowu – zabrakło szczegółów i cen.

A jak Wam się podoba wygląd PlayStation 5? Co powiecie na gry, które zostały wczoraj zaprezentowane? Czy Japończykom udało się Was przekonać i jesteście pewni, że kupicie PS5? Dajcie znać w komentarzach. Premiera to nadal „Święta 2020”, czyli prawdopodobnie końcówka listopada.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię