Strona głównaKonsolePlayStation 5 i Xbox Scarlett - nowe informacje: moc procesora, GPU i...

PlayStation 5 i Xbox Scarlett – nowe informacje: moc procesora, GPU i data prezentacji PS5

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat nex-genowych konsol. Chodzi tu zarówno o PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Obie zapowiadają się na prze-potężne maszyny.

Pierwsza z serii informacji dotyczy siedzącego wewnątrz obu konsol procesora Zen 2. Pracować nad jego okiełznaniem miał już okazję między innymi jeden z developerów studia Novorama, tworzącego kooperacyjne RPG Killsquad. Jego zdaniem nowy procesor pozwala nie tylko na wyświetlenie ogromnych ilości przeciwników, ale też obdarzenie ich inteligencją na niespotykanym dotąd poziomie. Poza tym podzielił się on opinią na temat szybkości działania konsoli, którą w znacznym stopniu poprawiają dysk SSD i pamięci GDDR6.

Zobacz: PlayStation 5: szwedzki Media Markt wyprzedził Sony! Sklep wycenił konsolę jeszcze przed jej ujawnieniem

Według innych informacji GPU PlayStation 5 ma mieć taktowanie w okolicach 2 GHz, co przekłada się na 9,2 teraflopa w architekturze RDNA. Dla porównania, to ponad dwukrotnie więcej niż moc Xboxa One X.

Zobacz: Xbox Scarlett – Jak przekonuje Microsoft, najważniejsza będzie liczba klatek na sekundę

A kiedy w końcu zobaczymy PlayStation 5 i Xbox Scarlett… może nie na własne oczy, ale przynajmniej na filmach lub zdjęciach? Na temat prezentacji nowego Xboxa nie ma żadnych przecieków, natomiast następca PlayStation 4 ma zostać pokazany na PlayStation Meeting. Impreza ta ma się odbyć 12 lutego 2020 roku, a pierwsi developerzy i wydawcy już otrzymali zaproszenia. To ciekawe zagranie ze strony japońskiej korporacji, bo sugeruje, że Meeting poświęcony będzie tylko konsoli, a przyszłoroczne E3 – wyłącznie grom. Czy tak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy za pół roku.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię