Strona głównaWiadomościHardwarePlaystation 5 nie będzie natywnie wspierać rozdzielczości 1440p

Playstation 5 nie będzie natywnie wspierać rozdzielczości 1440p

Promocja konsoli Sony Playstation 5 opiera się głównie o hasło, graj w rozdzielczości 4K i niczym się nie przejmuj.

Więc gracze posłuchali Sony i niczym się nie przejmowali. Spokojnie oczekiwali na nowe konsole, ponieważ będzie to sprzęt, który pozwoli na rozrywkę w 4K. Niestety wśród graczy typowo konsolowych jest też element wywrotowy, czyli gracze pecetowi, którzy podłączają konsolę do monitora. Właśnie w ich przypadku okazało się, że nowa konsola Sony nie będzie natywnie wspierać rozdzielczości 1440p, co dla nich jest sporym problemem, ponieważ coraz więcej monitorów gamingowych to właśnie wyświetlacze 1440p. Jakie w takim razie rozwiązanie zaproponuje Sony. Tego dokładnie nie wiemy, ale spodziewamy się, że skorzysta z najprostszego rozwiązania, czyli z upscalingu sygnału wideo z rozdzielczości 1080p do 1440p. Niestety jest to jedno z najgorszych rozwiązań. Ponieważ obraz generowany w ten sposób jest wyjątkowo marnej jakości.

Oczywiście gracze podłączający konsolę Playstation 5 do telewizora, nie będą mieli tego problemu. Ponieważ telewizory nie wyświetlają obrazu w rozdzielczości 1440p, tylko w 1080p lub 4K.

Premiera nowych konsol zapowiedziana jest na 19 listopada w europie. Jak jest w waszym przypadku. Podzielcie się w komentarzu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię