Strona głównaKonsolePlayStation 5 - konsola zostanie zaprezentowana w maju?

PlayStation 5 – konsola zostanie zaprezentowana w maju?

Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany Microsoftu i Sony. O ile pierwsza z tych firm szybko zareagowała i wprowadziła plan B, o tyle Sony wygląda na lekko zagubione. Jest jednak spora szansa, że już wkrótce oficjalnie zobaczymy PlayStation 5.

Daniel Ahmad – analityk rynkowy w firmie Niko Partners – poinformował na swoim Twitterze, że z powodu odwołania targów E3 2020 wiele firm musiało zmienić swoje plany. Kilku deweloperów oraz wydawców już zapowiedziało, że zorganizują wydarzenia online’owe, na których zaprezentują swoje nowości. Część ma się odbyć wcześniej niż pierwotnie planowane było E3, część w tej samej dacie, a część nawet później. Jedną z przyspieszonych premier ma być PlayStation 5.

Według tajemniczego źródła na ten moment Sony planuje zaprezentować konsolę PlayStation 5 w maju. Jednocześnie ten sam informator podał, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała już plany wydawnicze i spowodowała przesunięcie premiery The Last Of Us: Part II, więc wszystko tak naprawdę może się jeszcze zmienić. Plany Japończyków w każdej chwili mogą się przeformować, więc nic nie jest w tym momencie pewne.

Co więcej, Microsoft również szykuje kolejne prezentacje Xbox Series X. Pierwsza także miałaby się odbyć w maju i dotyczyć przede wszystkim kwestii sprzętowych. Druga, w czerwcu, miałaby się skupić już na grach na nową generację.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię